Oud scheepswrak ontdekt met stoffelijke resten van tien BrabandersVoor de kust van de Filipijnen is waarschijnlijk het wrak van een Japans vrachtschip gevonden dat in 1944 ten onder ging met Nederlandse en Britse krijgsgevangenen. Aan boord waren ook tien Brabantse militairen. Ze worden ieder jaar in september herdacht in Waalre tijdens de herdenking van de Brabantse gesneuvelden. Er komt geen expeditie om de lichamen te bergen. Ze behouden hun oorlogsgraf.
Van Nistelrooij was later bij Oranje omdat hij zijn verjaardag wilde vierenHet is inmiddels duidelijk waarom assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten heeft gemeld: hij vierde zijn vijftigste verjaardag. Dat heeft bondscoach Ronald Koeman maandagavond tegen De Telegraaf gezegd.
Verdachte (18) meldt zich na vuurwerkincident bij PSV-huldiging2 uur geledenEen 18-jarige man heeft zich gemeld bij de politie nadat een 16-jarige gewond raakte door gegooid vuurwerk tijdens de PSV-huldiging op 7 april. De tweede verdachte, een andere man, wordt nog gezocht. Eerder verspreidde de politie foto’s van de twee.
112 NIEUWSLIVE 112-nieuws | Bestuurder rent A58 op na controle bij Bavel, politie zet achtervolging in | Auto's botsen op elkaar op kruispunt in Etten-Leur1 uur geledenHet laatste 112-nieuws uit Brabant lees je in dit liveblog. Hier vind je actuele meldingen van politie, brandweer, ambulance en andere hulpdiensten uit de provincie. Wil je automatisch updates ontvangen? Klik dan op het belletje.
Bestuurder rent A58 op na controle bij Bavel, politie zet achtervolging in1 uur geledenEen automobilist rende maandagavond de A58 bij Bavel op. De politie wilde de auto controleren, die vervolgens stopte op de uitvoegstrook. De controle verliep anders, want de bestuurder ging er vandoor. Dat meldt de politie op Instagram.
Deze proef op de IC moet voorkomen dat medicijnen in het riool belanden4 uur geledenHet Bravis Ziekenhuis is gestart met een proef waarbij medicijnresten op de Intensive Care worden opgevangen voordat ze in het riool terechtkomen. Hiervoor gebruikt het ziekenhuis, dat locaties heeft in Bergen op Zoom en Roosendaal, een speciaal filter dat schadelijke stoffen uit de urine haalt.
VIDEOLuc kan nu wél meespelen dankzij communicatiebord in speeltuin: 'Erg fijn'3 uur geledenIn de speeltuin van streekpark Kienehoef in Sint-Oedenrode staat sinds kort een bord vol met plaatjes en kleuren. Het communicatiebord zorgt ervoor dat mensen die niet kunnen praten toch contact kunnen hebben met elkaar. Door simpelweg aan te wijzen wat ze willen vragen, gaat er een wereld voor hen open. "Ik ben blij dat ik hierdoor kan spelen met anderen", vertelt de 22-jarige Luc van Lieshout.
Koeman in onzekerheid over blessure keeper Bart Verbruggen voor WK-start4 uur geledenRonald Koeman kon maandagavond vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van keeper Bart Verbruggen uit Breda is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
A58 dicht bij Roosendaal vanwege uitgebrande auto3 uur geledenDe A58 was dinsdagochtend dicht vanuit Breda richting Bergen op Zoom omdat een auto was uitgebrand op de snelweg. Dat gebeurde bij de afslag Roosendaal-Oost.
Politie houdt bestuurders aan na vinden van drugs, verboden mes en geld5 uur geledenAgenten in Breda hebben maandagnacht in een auto een verboden mes, drugs en een flink bedrag aan contant geld gevonden. Twee inzittenden van de auto zijn opgepakt, onder wie een 19-jarige uit Oosterhout. Dat meldt de politie op sociale media.
VIDEOAuto's botsen tegen boom in Bergen op Zoom: bestuurder naar ziekenhuis6 uur geledenNa een ongeluk aan de Boutershemstraat in Bergen op Zoom zijn maandagavond twee auto's tegen een boom gebotst. De voertuigen zijn flink beschadigd. Een bestuurder is gewond naar het ziekenhuis gebracht.
VIDEOAutomobilist rijdt tegen boom in Beek en Donk en raakt zwaar gewond13 uur geledenEen automobilist is maandagavond zwaar gewond geraakt bij een ongeluk in Beek en Donk. De bestuurder reed tegen een boom aan op de Herendijk. Het motorblok en een wiel van de auto lagen een stuk verder op straat.
Dierenorganisaties doen aangifte tegen kinderboerderij Best en wethouder16 uur geledenDierenwelzijnsorganisaties en omwonenden gaan aangifte doen tegen kinderboerderij Wilhelminapark in Best en wethouder Rik Dijkhoff. De dieren op de boerderij zouden worden verwaarloosd en mishandeld. De organisaties vroegen interne stukken hierover op bij de gemeente, en de inhoud daarvan was voor hen de spreekwoordelijke druppel om aangifte te doen.
VIDEONog steeds zijn de kapotte stoplichten in Boxtel niet door nieuwe vervangen18 uur geledenDe gemeente Boxtel bezuinigt al jaren op het onderhoud van verkeerslichten in het dorp, tot grote ergernis van de bewoners. Veel verkeerslichten zijn kapot of verouderd. Raadslid Sohib Hussain (D66) maakt zich er al jaren druk om.
Willy van de Kerkhof is overtuigd: 'Oranje wordt wereldkampioen!'15 uur geledenJe zou Willy van de Kerkhof een onverbeterlijke optimist kunnen noemen. Waar veel voetbalvolgers al heel blij zijn als Nederland pakweg de laatste zestien haalt, gelooft Willy heilig in een succesvol WK. "Ik ben er echt van overtuigd dat we wereldkampioen worden", zegt de 63-voudig international uit Helmond in de Willy en René Podcast van Omroep Brabant. "Je moet wel een beetje mazzel hebben maar dat hadden wij in 1978 ook. En we verdienen het wel een keer of niet?"
Gemeente Tilburg krijgt meestal gelijk als inwoners naar de rechter stappen18 uur geledenWie bezwaar maakt tegen een besluit van de gemeente Tilburg, belandt meestal niet bij de rechter. En als het toch tot een rechtszaak komt, krijgt de gemeente meestal gelijk. Dat blijkt uit onderzoek van de Rekenkamer Tilburg. En als de gemeente verliest, dan is dat vooral omdat een besluit niet goed is uitgelegd.
KNMI waarschuwde voor flinke regen, onweer en hagel18 uur geledenHet KNMI waarschuwde maandagavond voor onweer, hagel en windstoten. Het weerinstituut had tot acht uur 's avonds code geel afgegeven in Brabant.
VIDEOInbreker met buit opgepakt in een maisveld bij Best16 uur geledenDe politie heeft maandagavond een inbreker opgepakt. De man had eerder op de avond bij een huis in Best ingebroken en geld, sieraden en anderen spullen gestolen.
VIDEODeze Inten(t)s brakke festivalgangers moeten herstellen: 'Maffen in bed'17 uur geledenDe camping is leeg, de laatste tenten verdwijnen in de auto en bij de McDonald's in Udenhout schuiven Intents Festival-bezoekers nog één keer aan voor wat vet eten. Daarna begint de terugreis, maar na een weekend vol muziek, korte nachten en veel feesten is de vraag vooral: hoe herstel je daarvan?
MAANDAG GEMISTVan Nistelrooij bij Oranje en warm weer opkomst: dit mag je niet missen16 uur geledenRuud van Nistelrooij sloot later aan bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten vanwege een 'belangrijke familiegebeurtenis' en er komt een weersverbetering aan. Dit zijn de vijf verhalen die je maandag gelezen moet hebben.
Geluidskunstenaar Tijn laat films tot leven komen: 'Extra knisperend'17 uur geledenVoetstappen door de sneeuw, galopperende paarden en ervoor zorgen dat Spongebob ineens in het Nederlands spreekt alsof de geanimeerde spons hier geboren is, het zijn allemaal dingen die geluidskunstenaar Tijn van de Wetering uit Sint Oedenrode op dagelijkse basis verzorgt. Hij kleedt het geluid van talloze grote films aan vanuit zijn studio. "Je hoeft maar een film te noemen en ik denk dat we er hier wel iets aan gedaan hebben."