Nachttreinen in Brabant na dit jaar tot twee uur

Publicatie: woensdag 3 oktober 2012 - 11:42 | Auteur: Hans Janssen

DEN BOSCH - De nachttreinen in Brabant rijden volgend jaar en in 2014 tot twee uur. Alleen op deze manier is deze service kostendekkend, zo hebben Gedeputeerde Staten besloten.

Dit jaar rijden de nachttreinen nog tot vier uur. Dit is het geval op de trajecten Eindhoven-Utrecht, Eindhoven-Rotterdam en Tilburg-Den Bosch. Het besluit is overigens nog niet definitief. De Statencommissie voor Mobiliteit en Financiën moet zich er nog over buigen. Dat gebeurt op 9 november.

Uitgelaten reizigers
Na twee uur zijn de treinen meer gevuld met uitgelaten reizigers. Dan moeten extra kosten worden gemaakt voor ander materieel en het waarborgen van de veiligheid. De NS zegt dat de sfeer het reizen na twee uur 'behoorlijk onprettig' maakt.

Handhaving van het huidige nachtnet (tot vier uur) kost 450.000 euro per jaar, zo heeft de provincie becijferd. GS vragen zich af of maatschappelijk kapitaal moet worden gebruikt om het vervoer van dronken lieden te vervoeren.

"Het moet natuurlijk wel kostendekkend zijn", aldus provinciebestuurder Ruud van Heugten. "Tot twee uur lukt dat prima, maar daarna is de bezetting laag en zijn de kosten hoog. Extra conducteurs en beveiliging op de stations kost geld."

Verlies op lijn Den Bosch-Tilburg
Het huidige voorstel gaat uit van het huidige nachtnet, maar dan tot twee uur. De kosten komen dan uit op 32.000 euro per jaar om het verlies op de lijn Den Bosch-Tilburg te dekken.

Sinds 2007 rijden er met subsidie van de provincie en grote gemeenten nachttreinen door Brabant. De gemeenten Breda en Dordrecht willen niet meer meebetalen.

Printen
Corrigeren


Reacties (3)


Pffffff.. Gierig Nederland.. bah bah... echt op alles bezuinigennnn.. Gun mensen die laat op straat zijn en geen auto hebben ook om in hun eigen bed te slapen man.. :S
03-10-2012 om 13:43 uur | brabander4life

Jaaa.
En laten we dus blijven betalen aan een blijkbaar zwaar verliesgevende verbinding Tilburg-Den Bosch waar bijna geen belangstelling voor is.
Die laten we dus wèl rijden?

03-10-2012 om 13:21 uur | commtree

Oh, als Breda en Dordrecht niet meer meebetalen lijkt dat mij een goede reden om die stations te schrappen uit het nachtnet. Niet betalen = niet meedoen, klaar. Lijkt me duidelijk.
03-10-2012 om 12:45 uur | habke

  • Reageren op dit artikel

  • Dit bericht is gearchiveerd, waardoor het niet meer mogelijk is om te reageren.