9:59 - 9 februari 2010
DEN BOSCH - De man die dinsdagochtend dreigde met een bom in de trein van Roosendaal naar Zwolle is een 43-jarige man uit Bergen op Zoom. Dat maakte de politie dinsdag bekend.

Hij stapte in Breda in de trein naar Zwolle. Hij was gekleed in een wit gewaad en gedroeg zich verdacht. Uit angst voor een bom heeft de politie onderzoek gedaan in alle treinen op station Den Bosch.



Het bleek om een valse bommelding te gaan. Er werden in Den Bosch geen explosieven gevonden. Het treinverkeer lag urenlang stil. De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) van het ministerie van Defensie en een speurhond zochten naar een bom, maar vonden niets in de trein en in het stationsgebouw.

'Slecht grapje'
De man riep tegen andere reizigers dat hen hetzelfde zou overkomen als de Amerikanen op 11 september 2001. Ook zou hij gezegd hebben dat hij van alle Nederlanders houdt en Osama Bin Laden haat. Hij riep herhaaldelijk 'Allahu Akbar' (Allah is groot) en ten slotte zei hij tegen ooggetuigen dat het om een 'slecht grapje' ging.

Excuses
Een woordvoerder van de NS meldde echter in eerste instantie dat er wel explosieven in de trein waren. Daar maakte de NS later excuses voor. "Ze heeft deze uitspraak volledig ten onrechte gedaan", vertelde een woordvoerder over de mededeling van de medewerkster. Er zal intern onderzoek worden gedaan.

Hulpdiensten
Burgemeester Ton Rombouts heeft dinsdagmorgen na de ontruiming een bezoek gebracht aan het station van Den Bosch. Hij prees de werkzaamheden van de hulpdiensten. Volgens Rombouts deden brandweer, politie en ambulancediensten precies wat er van hen werd verwacht.

De politie en burgemeester Rombouts gaven geen officiële persconferentie omdat ze "de zaak niet groter wilden maken dan hij is en niet anderen op verkeerde ideeën wilden brengen", aldus een politiewoordvoerder, terwijl Rombouts eerder op de dag de situatie 'ernstiger' noemde 'dan zich het eerste uur liet aanzien'.

NRS - John Boekelder