GELDROP - Jos Janssen uit Geldrop wordt maandag honderd jaar oud. Voor deze toch wel bijzondere gelegenheid gaf hij zichzelf een opmerkelijk cadeautje: een spiksplinternieuwe auto.
Onlangs werd de krasse bejaarde nog goedgekeurd om auto te rijden. Verslaggever Alice van der Plas ging bij hem langs en reed een stukje met hem mee. Wat vindt hij ervan om honderd te worden? "Van de ene kant goed en van de andere kant slecht. Je overleeft alles."
De auto staat nog te glimmen bij zijn huis. Hij heeft zijn vorige wagen ingeruild. Die was nog geen twee jaar oud. Autorijden is zijn hobby. "Als het aan mij ligt, kan ik uren door blijven rijden. Vroeger maakte ik 80.000 kilometer per jaar. Tegenwoordig zullen het er nog 6000 of 7000 zijn. Om boodschappen te doen, naar de dokter te gaan of naar het ziekenhuis als ik gekeurd moet worden."
Toeter nooit gebruikt
Is er niemand die tegen hem zegt dat het tijd wordt om te stoppen met autorijden? "Ze zeggen eerder: ik wou dat ik hem bij kon houden als hij door de stad rijdt."
Krijgt hij nooit klachten als: opa rij eens door? "Nee, ik erger me juist zelf aan mensen die niet snel optrekken als het verkeerslicht op groen springt. Maar mijn toeter heb ik nog nooit gebruikt." Zijn laatste verkeersboete is alweer een tijd geleden. "Dat kan goed twintig jaar zijn. Dat was voor te hard rijden. 74 waar 50 mocht. Op een vierbaansweg."