21:39 - 31 juli 2010 | Auteur: Karin Kamp
ZUNDERT - Broeder Gerard van Wezel is alweer een paar weken thuis in de adbij in Zundert, maar hij is nu pas voldoende op krachten om mensen te ontmoeten. Begin deze maand kwam ie zwaar vermoeid terug uit Haïti. Het land dat op 12 januari werd getroffen door een verwoestende aardbeving. Zo'n 230.000 mensen kwamen om het leven, en nog eens honderdduizenden raakten dakloos.

Broeder Gerard zet zich al ruim dertig jaar in voor weeskinderen in het land. De 74-jarige monnik uit Zundert hielp na de aardbeving waar hij maar kon. Hij wilde dan ook eigenlijk niet weg. Toch wist zijn broeder-overste hem over te halen.

Haïti is volgens broeder Gerard sinds de aardbeving veranderd in een hel. Hij werd zelf ook beschoten door plunderaars. Maar broeder Gerard wil over zijn eigen leed niet zo veel kwijt.

De afgelopen maanden kreeg hij veel steun uit Nederland, zowel in de vorm van goederen als geld. Als onverbeten optimist keert hij in november terug naar Haïti. Hij wil dan beginnen met de bouw van een nieuwe school.

NRS - Galerie De Kei