Bloedonderzoek: Nederland telde veel meer Q-koortsslachtoffers

Publicatie: woensdag 24 augustus 2011 - 14:37 | Auteur: Hans Janssen

EINDHOVEN - Het aantal mensen dat de afgelopen jaren Q-koorts heeft opgelopen ligt tienduizenden hoger dan tot nu toe bekend was. Sanquin Bloedvoorziening en het RijksInstituut voor Volksgezondheid en Milieu beweren dit.

Zij baseren zich op een onderzoek onder ruim vijfhonderd bloeddonoren in Brabant en Gelderland. Het gaat om bewoners van gebieden waar de Q-koortsepidemie heeft geheerst. De bacterie wordt door geiten overgebracht.

5,7 procent in plaats van 0,5
Wetenschappers waren ervanuit gegaan dat in deze regio's de kans om besmet te raken 0,5 procent per jaar is. Deze veronderstelling moest na het bestuderen van de onderzoeksresultaten worden bijgesteld. Het risico bleek 5,7 procent per jaar. "Bij de vierduizend patiënten met Q-koorts die nu bekend zijn, staan daar 36.000 niet-bekende gevallen tegenover," zegt Sanquin-onderzoeker Boris Hogema.

Schijnbaar gezonde mensen blijken besmet
Wanneer er weer zo'n uitbraak voordoet, moeten daarom alle bloeddonoren in risicogebieden worden getest op de aanwezigheid van de potentiële ziekteverwekker. Dit om mogelijke verspreiding van mens op mens tegen te gaan. Veel schijnbaar gezonde mensen blijken dus ook besmet te kunnen zijn.

Printen


Reacties (3)


Zie:
nl.wikipedia.org/wiki/Q-koorts -
,
[Bericht gewijzigd door 'ineke1' op 25-08-2011 om 18:41]
25-08-2011 om 18:08 uur | ineke1

En als je besmet bent en nooit getest op Q-koorts, is dat verder onschuldig of krijg je daar later nog last van ?
25-08-2011 om 10:33 uur | pol

Niets nieuws, er werd vroeger nooit op Q-koorts onderzocht dus men hasd het niet.
Maar van de mensen die er onderzocht werden was een groot percentage besmet.
Q-koorts is nu eenmaal een besmetting die overal waar geiten schapen en andere tweehoevige dieren zijn ruimschoots aanwezig was, is en blijft.
24-08-2011 om 17:26 uur | gaaykesveer

  • Reageren op dit artikel

  • Dit bericht is gearchiveerd, waardoor het niet meer mogelijk is om te reageren.

OBR 20 - Jumper