BREDA - De Nationale Recherche heeft woensdagochtend een inval gedaan op een woonwagenkamp aan de Rijnauwenstraat in Breda. Er is nog niemand aangehouden. Wel zijn er twee auto´s in beslag genomen.
De politie schermde een deel van het kamp af met zwart plastic. Agenten gingen met een speurhond het kamp op. Zij werden daarbij ondersteund door militairen.
Hennep en crimineel geld
Volgens een woordvoerder van het Landelijk Parket zou het gaan om een actie tegen hennepteelt en het witwassen van crimineel geld. Het onderzoek richt zich op twee van de zeven woningen op het kamp. Een woning werd enkele uren onderzocht. Daarbij werd gebruikgemaakt van militairen die gespecialiseerd zijn in het zoeken naar niet zichtbare opbergplaatsen. Het Landelijk Parket wilde verder niet op de zaak ingaan.
Danny Gubbels
Op het woonwagenkamp werd in juli 2010 de 12-jarige Danny Gubbels doodgeschoten. De actie van woensdag heeft daar niets mee te maken. Advocaat Eric Thomas zegt dat de politie ook bij de ouders van Danny Gubbels binnen is geweest. Thomas denkt dat de focus niet op de zaak Gubbels ligt. Hij is zeer benieuwd naar de redenen en verdenkingen van Justitie.
Het Openbaar Ministerie in Breda houdt zich bezig met de moordzaak. Dinsdag heeft de rechter hiervoor onderzoek gedaan op het kamp.