OSS - Het Life Sciences Park in Oss begint langzaam op gang te komen. Op het terrein van MSD in Oss, voorheen Organon, hebben zich sinds half februari dertien bedrijfjes gevestigd. 25 mensen vinden er inmiddels werk, waarvan een groot aantal MSD'ers die vorig jaar ontslagen werden.
Een van de nieuwe bedrijven is Bionovion. De drie oprichters waren allemaal onderzoeker bij MSD. Bionovion doet onderzoek naar nieuwe medicijnen op het gebied van de genezing van kanker.
Zelfde gebouw, andere baas
Ook de drie werknemers van het bedrijf werkten eerder bij MSD en Organon. Analyste Astrid Bertens had er een carrière van meer dan twintig jaar. Midden vorig jaar werd ze samen met 546 anderen ontslagen. Nu werkt ze in hetzelfde gebouw als voorheen, alleen nu voor een andere baas. "Het is een bekende omgeving met bekende collega's, maar een andere organisatie."
Werven
De 25 mensen die nu op het Life Sciences Park werken, is maar het begin, zegt de nieuwe directeur van het bedrijvenpark Alie Tigchelhoff. Haar taak is vooral het werven van nieuwe bedrijven. "Ik streef dat we hier bedrijven krijgen die een meerwaarde voor elkaar hebben."
Bij de bekendmaking van het nieuwe park werd gesproken over plek voor vierhonderd banen. Dat getal is inmiddels naar boven bijgesteld. Het streven is dat op het Life Sciencespark in de nabije toekomst zo'n zes- tot zevenhonderd mensen komen te werken.