CHARKOV - Nederland heeft de eerste wedstrijd op het EK verloren van Denemarken. In Charkov waren het de Denen die efficiënt gebruik maakten van de kansen en wonnen met 0-1.
PSV'er Jetro Willems begon als linksback in de basis. Hij werd daarmee de jongste speler op een EK ooit.
Kansen niet verzilveren
Nederland begon sterk, maar wist de kansen niet te verzilveren. Totdat Denemarken vanuit het niets een kans kreeg en aan de linkerkant Krohn-Dehli doorstoomde op Stekelenburg en de doelman door de benen passeerde.
Aangeslagen door het tegendoelpunt, was Nederland korte tijd van slag. Bondscoach Van Marwijk maakte zich langs de zijlijn zichtbaar woedend. Nederland herpakte zich, maar wist geen grote kansen te creëren.
Veel kansen over
Na de rust kon Nederland weer het oude spel oppakken, maar de schoten uit de tweede lijn van Robben, Sneijder en Afellay gingen veelal over. Van Persie speelde geen gelukkige wedstrijd en wist de weinige kansen, vaak ongelukkig om zeep te helpen.
Met het inbrengen van Huntelaar, Van der Vaart en later Kuyt hoopte Van Marwijk op de nodige aanvallende impuls. De Denen hadden het echter achterin goed voor elkaar en doelman Andersen speelde namens de Denen een hoofdrol.
Denen efiiciënter
De Denen waren deze openingswedstrijd een stuk efficiënter door een van de weinige kansen meteen te verzilveren. Nederland had meer dan genoeg kansen maar wist het bevrijdende doelpunt nooit vinden. Woensdag speelt Nederland tegen Duitsland.
"Dan moeten we", zei PSV'er Mark van Bommel na de wedstrijd. "We hebben geen keus." Volgens Van Bommel was het een collectief falen. "Het lag bij ons niet aan één man. Er waren bij ons drie, vier, vijf jongens die grote kansen kregen. En zij scoren uit de enige gevaarlijke situatie bij ons."
Ibrahim Afellay kon na de wedstrijd moeilijk bevatten dat Nederland niet scoorde. "We hebben zoveel kansen gecreëerd, waren de bovenliggende partij en eigenlijk zelfs oppermachtig. Toch verliezen we. Dan is dat een mokerslag", aldus de voormalig speler van PSV.
Omroep Brabant hield een Liveblog bij. Bekijk de liveblog terug in groot scherm.