OSS - Bij invallen in tien woningen in Oss en omgeving heeft de politie woensdagochtend negen personen aangehouden. Ze worden verdacht van handel in drugs, mensenhandel en illegale prostitutie.
Bij de actie, die rond vijf uur begon, viel de politie zeven woningen in Oss binnen (gelegen aan de Bessenlaan, Berghemseweg, Ritchiestraat, Karel de Stoutestraat, Bermakker, Linkensweg en Constantijn Huijgensstraat). Ook was er een inval in een woning in Lith, een woning in Teeffelen en een schuur in Schaijk. Bij de actie werden 150 agenten en een helikopter ingezet.
Negen mensen aangehouden
De politie hield zeven mannen en twee vrouwen (21 tot 52 jaar) aan. Twee van de mannen komen uit Oost-Europa. In een woning trof de poltie ook een aantal vrouwen aan van Oost-Europese afkomst, onder wie een minderjarige. Zij zouden illegaal in de prostitutie werken.
De politie vond partijen hard- en softdrugs, vuurwapens en luxe goederen aan. Bij de woning in Teeffelen is een aantal auto's in beslag genomen.
Onderzoek begonnen in april
Medio april 2012 is het onderzoek gestart naar een groep rond de twee broers uit Teeffelen. Vanuit andere onderzoeken bleek dat de leden van de groep zich op grote schaal bezig hielden met het plegen van misdaden. De nadruk zou liggen op de handel in drugs, maar er waren ook aanwijzigingen voor mensenhandel. Dit onderzoek leidde tot de invallen van woensdag.
Geschokte reacties
In de woning in Teeffelen woont een vrouw met haar twee zoons. Buurtbewoners reageren geschokt en verbaasd over de politie-inval. "Teeffelen is een kleine gemeenschap. Normaal is hier alleen opwinding als er een varken losbreekt. We horen termen als mensenhandel en drugs. Dat kunnen we ons absoluut niet voorstellen. Er moet eerst bewijs zijn voor de beschuldigingen", aldus een buurtbewoner.