Auto's aanslag gemeentehuis Waalre enkele uren eerder gestolen

Publicatie: donderdag 19 juli 2012 - 19:36 | Auteur: Bert van Doorn

WAALRE - De auto's die zijn gebruikt voor de aanslag op het gemeentehuis van Waalre zijn gestolen. Het gaat om twee Volkswagens gestolen in Eindhoven en Geldrop.

De brand in het gemeentehuis van Waalre is veroorzaakt door twee auto's die opzettelijk op het gemeentehuis zijn ingereden. Vervolgens brak er brand uit. Wie de daders zijn en waarom ze dit gedaan hebben, is ook nog niet duidelijk.

Bezoek in Waalre
Bart Nieuwenhuizen van het OM was donderdagmiddag samen met minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie en burgemeester Henri de Wijkerslooth op bezoek in Waalre. Nieuwenhuizen zei verder dat de camerabeelden die tijdens het rammen van het gemeentehuis door de auto's gemaakt zijn, zijn veiliggesteld. Het is nog niet bekend om hoeveel daders het gaat.

Twee Volkswagens
Het gaat om een zwarte Volkswagen Golf met het kenteken 42-JJ-ZK en een blauwe Volkswagen Bora, kenteken 11-RH-NK. Uit onderzoek is gebleken dat de auto's dinsdag in de late avond of woensdag op de vroege ochtend voor de brand, zijn gestolen. De zwarte Golf is weggenomen vanaf de Venuslaan in Eindhoven en de Volkswagen Bora is in Geldrop op de Wielewaal gestolen.

De politie is op zoek naar getuigen. Heb je informatie dan kan je contact opnemen met de politie via 0800-6070 of bellen naar de Criminele Inlichtingen Eenheid op 079 - 34 58 999. Wil je anoniem blijven, dan kan je bellen naar 0800-7000.

Alle nieuws over de aanslag op het gemeentehuis in Waalre vind je op onze speciale pagina: omroepbrabant.nl/aanslagwaalre.

Printen
Corrigeren


Reacties (10)


19-07-2012 om 21:28 uur | ronald78
Ik knauw op een potlood, grapjas. Dat leek me een betere optie dan de q van qwerty af te bijten. Tip: neem een potlood 3H zonder gummetje.
Terug naar Waalre: wat ik mis in de berichtgeving is het ontstaan van de brand. Met een auto een ingang rammen veroorzaakt geen brand. Was het rammen en daarna de auto in de fik zetten? Is er na het rammen brand gesticht in het gemeentehuis?
Ik betaal geen belasting voor politiek correct geleuter en ik ben aantoonbaar niet gisteren geboren.
20-07-2012 om 02:29 uur | frankp

Het is idd. een flink uit de klauwen gelopen actie geweest met behoorlijke gevolgen. Natuurlijk ook financieel. En eeuwig zonde van het afgebrande monumentaal gemeentehuis. Hoop toch echt dat ze deze daders zullen pakken. Kan mij heel goed voorstellen dat het personeel van het gemeentehuis graag antwoord op het "waarom" wil hebben. Schept toch wel duidelijkheid en evt. rust.
19-07-2012 om 21:55 uur | narsis

19-07-2012 om 21:03 uur | frankp
Reageer jij met een potlood op t forum? Ik gebruik meestal een toetsenbord;-)
19-07-2012 om 21:28 uur | ronald78

Ik heb de afgelopen dagen op een potlood moeten bijten om niet te snel te reageren op deze aanslag, maar het staat buiten kijf dat dit soort naar terrorisme riekende acties a) buitenproportioneel zijn en b) geweld doen aan het Brabants ideaal waarin ik voor- en nageslacht zie leven.
Ik ben slim genoeg om niet meteen te vingerwijzen, maar ook mans genoeg om mijn wraakgevoelens te lozen in de hoek waar het stinkt.
19-07-2012 om 21:03 uur | frankp

brabotje, je kletst weer behoorlijk uit je nek!
19-07-2012 om 18:23 uur | pharana

@19-07-2012 om 17:36 uur | elisamad: van mij mag jij ook wel op een kamp gaan wonen als je dat graag wil, in een reuzehuis met een reuze grondstuk. Maar wat heeft dat te maken met de melding dat die auto's gestolen zijn? Verbazend trouwens. Ik maar denken dat twee auto-eigenaren spontaan met hun eigen auto's het gemeentehuis in brand zouden rijden, en dat ze vandaag via hun kentekens wel opgespoord en gevangen zouden worden. Valt dat even tegen!
19-07-2012 om 17:49 uur | goathill

dit is de dank van de jarenlange gedoogcultuur bij de kampers ..Nu willen ze geen regels meer opvolgen.
Waarom zij in een reuzehuis met reuze grondstuk mogen zitten en wij jannen met petten in een klein rijtjeshuisje is volgens mij ook niet de beste weg om dat volk aan je hart te willen drukken zij hebben altijd hun eigen wil doorgezet.En dit is het gevolg
19-07-2012 om 17:36 uur | elisamad

@brabotje Bij de rdw zijn ze gewoon heel snel. De Golf was waarschijnlijk eerst groen, nu zwart...
19-07-2012 om 16:44 uur | guppie1

@brabotje. je bent een goede speurder. het zou zomaar kunnen dat het een groene golf is met een gejatte kentekenplaat? Jij mag vast het team gaan versterken.
19-07-2012 om 15:03 uur | leukaapje

Dat is weer knap OB bij de rdw staat op dit kenteken een zwarte golf.
19-07-2012 om 13:25 uur | brabotje

  • Reageren op dit artikel

  • Dit bericht is gearchiveerd, waardoor het niet meer mogelijk is om te reageren.