Nog technische problemen in noodloket brandweerkazerne Waalre

Publicatie: vrijdag 20 juli 2012 - 10:24 | Auteur: Lobke Kapteijns

WAALRE - Het noodloket van de gemeente Waalre in de brandweerkazerne is nog niet klaar voor gebruik. Vrijdag zou het noodloket voor burgerzaken open gaan, maar het loket is technisch nog niet helemaal gereed.

Het gemeentehuis in Waalre vloog in de nacht van dinsdag op woensdag in brand nadat twee auto's het pand ramden. Vrijdag werd ook duidelijk dat paspoorten die in het gemeentehuis lagen op het moment dat de brand uitbrak, dusdanig zijn beschadigd dat ze niet meer bruikbaar zijn. Het is namelijk onduidelijk of de chips in de paspoorten nog wel werken. Inwoners van wie het paspoort klaar zou liggen, kunnen vanaf volgende week een nieuw paspoort aanvragen, de gemeente vergoedt de kosten.

Klanten kunnen naar huis
Medewerkers van de gemeente hebben donderdagavond tot middernacht doorgewerkt om alles klaar te krijgen voor het noodloket. Maar zodra ze van start wilden gaan vrijdagochtend, bleken de systemen voor aanvragen nog niet goed te werken. 

Een aantal mensen heeft inmiddels gebruik kunnen maken van het loket maar, er is besloten om pas echt van start te gaan als alles werkt. Klanten die langskomen worden dan ook weer naar huis gestuurd. De verwachting is dat het loket aanstaande maandag naar behoren zal werken. Aanvragen voor paspoorten en rijbewijzen konden vrijdag wel worden opgenomen, maar deze zullen later worden verwerkt.

Beveiliging
De brandweerkazerne wordt sinds vrijdag ook beveiligd, er zijn vier camera's opgehangen. Dit is een standaard procedure omdat gemeentehuizen van beveiliging zijn voorzien, dat geldt dus ook voor tijdelijke locaties. De politie heeft vrijdagmiddag om vijf uur de verantwoordelijkheid over het gemeentehuis overgedragen aan de gemeente.

Alle informatie over de aanslag op het gemeentehuis in Waalre vind je op onze speciale themapagina: omroepbrabant.nl/aanslagwaalre

Printen
Corrigeren