LIER - Arjan Swinkels hoopt over twee maanden voor Lierse SK zijn debuut te kunnen maken. Op 28 september speelt zijn ploeg de thuiswedstrijd tegen Anderlecht en daar wil Swinkels graag bij zijn.
De 27-jarige voetballer uit Moergestel maakte deze zomer de overstap van Willem II, waarvoor hij maar liefst 18 jaar speelde, naar het Belgische Lierse SK. Maar al snel werd duidelijk dat hij een ernstige knie-blessure had, waaraan hij inmiddels geopereerd is. Dus is Swinkels zich op dit moment niet samen met zijn ploeggenoten aan het voorbereiden op het nieuwe seizoen, maar revalideert hij in zijn eentje.
Revalideren saai en geestdodend
"Ik ben er een paar dagen goed ziek van geweest, want ik had enorm veel zin om hier in Belgie aan de slag te gaan. Maar nu is het zaak om eerst goed te revalideren. Het is saai en geestdodend, maar de komende weken moet ik urenlang in de sportschool aan de slag om van de knieoperatie te herstellen."
Lierse SK is volgens Swinkels wel te vergelijken met Willem II. "Beide clubs hebben een mooi verleden, maar wel enkele lastige jaren achter de rug. Lierse SK speelt de laatste twee jaar op het hoogste niveau en heeft de ambitie om geleidelijk weer een stabiele sub-topper te worden. Het stadion van Lierse is wel een stuk ouderwetser dan ik bij Willem II gewend ben. Het stadion is in diverse decennia gebouwd en dat zie je er wel vanaf. Het is een voetbal-atmosfeer waar ik wel van hou".