Man uit Vinkel op de fiets naar de Olympische Spelen

Publicatie: maandag 23 juli 2012 - 16:16 | Auteur: Marrie Meeuwsen

VINKEL - Hans Brouwers uit Vinkel vertrekt dinsdag per fiets naar de Olympische Spelen in Londen. Hij doet mee met de Oranje Toertocht van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie.

Vorige week viel de 45-jarige Brabander nog ziek uit na drie dagen van de Nijmeegse Vierdaagse. Maar een virusje op zijn longen weerhoudt hem er niet van om zijn lichaam weer fysiek te testen.

Twee etappes
De Oranje Toertocht vertrekt vanuit Utrecht in twee etappes naar Londen. Dinsdag fietsen de honderdvijftig deelnemers  146 kilometer naar Hoek van Holland. Daar pakken ze de boot naar Harwich in Engeland. Op woensdag staat er 130 kilometer op het programma vanuit Harwich naar de Oranje Camping in Londen.

De afstanden van de etappes zijn volgens Brouwers goed te doen. "Ik ben een geoefende fietser en ik verwacht geen bergen te hoeven bedwingen, dus dat gaat wel goed komen."

Marianne Vos
Het gaat de fietsers niet alleen om de toertocht. In Londen bezoeken ze samen de wegwedstrijden. "Als Brabander richt je dan alle hoop op Marianne Vos, een belangrijke medaillekandidaat", vertelt Brouwers. "Mijn oranje supportshirt zit al in mijn koffer."

Samen met Brouwers fietsen er nog vier andere Brabanders mee met de tocht.

Printen
Corrigeren


Reacties (1)


heeft die ook een water fiets bij
24-07-2012 om 15:18 uur | antwan

  • Reageren op dit artikel

  • Dit bericht is gearchiveerd, waardoor het niet meer mogelijk is om te reageren.