Ponyclub Jan van Amstel in Schijndel radeloos na diefstal hindernisparcours

Publicatie: woensdag 15 augustus 2012 - 12:10 | Auteur: Yoeri Nijs

SCHIJNDEL - De ruiters van paardensportvereniging Jan van Amstel in Schijndel zijn ten einde raad. Dieven hebben het complete hindernisparcours meegenomen. De hoop is dat tenminste een deel van de hindernissen nog boven water komt.

Eerst dachten de leden dat de hindernissen waren uitgeleend. Maar toen ze met de pony in de hand het vernielde houten hekwerk zagen, werd het meteen duidelijk dat er was ingebroken.

Het gestolen parcours bestond uit een muur, diverse hindernissen waaronder één met vier torens en bijbehorende balken. Ook diverse stijlsprongen en oxers opgebouwd uit staanders en gekleurde balken zijn ontvreemd. 

Vrachtwagen
Marjan van Weerdenburg zit ruim tien jaar bij de vereniging. In die tijd heeft het bestuurslid zoiets nog nooit meegemaakt. Het gebeurt vaker dat er zadels en tuigjes worden meegenomen uit stallen, zo zegt ze, maar niet dat er complete hindernissen verdwijnen. Andere paardensportverenigingen zijn daarom door Jan van Amstel gewaarschuwd.

Van Weerdenburg heeft geen idee wie er achter de diefstal zit. Het moeten volgens haar twee dieven zijn geweest. "De toestellen zijn erg zwaar. Zoiets krijg je niet zomaar mee. Waarschijnlijk gebruikten de dieven een kleine vrachtwagen", zo zegt ze somber.

Oproepen
De hoop is dat de toestellen snel terugkomen. De vereniging plaatst onder andere via de sociale media oproepen. In de tussentijd zullen er toestellen van sponsoren worden gebruikt, maar die mag de vereniging niet houden. In het uiterste geval moet Jan van Amstel nieuwe hindernissen kopen. "Dat zou een aanslag op ons budget zijn", constateert het bestuurslid.

Printen
Corrigeren


Reacties (6)


wat is dat toch al dat gesteel laten ze een bank overvallen dat zet zoden aan de dijk dit toch niet dit is meer pesten net zo als dat winkeltje met 2de hands spullen leeg halen ,en oh jee niemand heeft echt iets gezien ze waren gewoon ondoorzichtig,zijn dat kleine jongens spelletjes? wel erg heel erg laf hoor anderen laten werken en zelf gaan stelen bah
15-08-2012 om 18:27 uur | omabeertje68

Alsof het dagelijkse leven al niet genoeg hindernissen heeft.
15-08-2012 om 14:02 uur | domblondje

Te walgelijk voor woorden, wie doet er zoiets, hoop dat ze de dader(s)snel pakken
15-08-2012 om 10:40 uur | asmus

De paardenmensen kennen elkaar allemaal dus ik verwacht niet dat dit ergens in een bak in Nederland terecht komt. Ik denk eerder dat dit richting Oost Europa gaat zoals zoveel spullen.
15-08-2012 om 10:39 uur | doeterniettoe

Ja het is triest maar nu blijkt dat er ook in de vakanties gekontroleerd moet worden door de leden
afgelopen weken zijn er meer verenigingen bestolen.
Net al de tweedehands winkel die leeg geroofd is.
Dus die hindernissen liggen vast ergens bij een particulier in de paardenbak.
Misschien een oproep plaatsen ! dan zijn er mss wel leden die willen praten.
Maar dit is gewoon schandalig.
15-08-2012 om 10:32 uur | ykgcuh6h7

Wat is dit nu weer ?
Tis te gek voor woorden !
Sprakeloos.
15-08-2012 om 10:29 uur | januithellmond

  • Reageren op dit artikel

  • Dit bericht is gearchiveerd, waardoor het niet meer mogelijk is om te reageren.