Bezuinigingen raken de restauratiesector

Publicatie: zondag 19 augustus 2012 - 13:00 | Auteur: Bart Oosterveld

VUGHT - De crisis komt hard aan in de bouwsector en treft nu ook de restauratiewereld. Daar wisten ze de economische malaise buiten de deur te houden, maar de potjes zijn leeg. Door bezuinigingen bij de overheid lopen broodnodige subsidies hard terug. Ook de particulieren met een monument houden de hand op de knip.

De eerste ontslagen zijn gevallen. Directeur Boudewijn de Bont van bouwbedrijf Nico de Bont in Vught zegt dat er zo'n twintig procent minder geld voor restauratie is. Hij verwacht dat er echter wel werk blijft omdat de markt voor het ombouwen van oude panden naar nieuwe bestemmingen op dit moment aantrekt.

Provincie
Ook de Monumentenwacht, belast met inspecties en klein onderhoud van monumenten, zegt de bezuinigingen te voelen. Toch valt volgens directeur Jacques Akerboom in Brabant de schade wel mee omdat de provincie de komende jaren miljoenen in restauratie steekt.

Printen
Corrigeren