Burgerinitiatief verzorgingshuis Haaren mag niet in stembureau

Publicatie: maandag 27 augustus 2012 - 17:08 | Auteur: Jan de Vries

HAAREN - De familiegroep Haarensteyn in Haaren mag op 12 september geen enquête houden in het stembureau in het gemeentehuis. Dat gebeurt nu op een andere plek.

De familiegroep is tegen verplaatsing van bewoners uit verzorgingshuis Haarensteyn naar Vught. Dat is nodig omdat de brandweer het gebouw per 1 januari zal afkeuren.

Onveilig
De groep had een referendum aangekondigd, tegelijk met de verkiezingen, waarin gevraagd wordt die gedoogtermijn voor de brandonveiligheid te verlengen.

Burgemeester Ronnes heeft de zaak onderzocht omdat een inwoner van Haaren vond dat een referendum voorbehouden is aan de gemeente en niet aan een groep particulieren.

Verwarring
Ronnes heeft de familiegroep laten weten dat er inderdaad sprake is van verwarring. Strikt genomen is er geen sprake van een referendum maar van een burgerinitiatief. En die verwarring zal alleen maar groter worden als formulieren ingeleverd kunnen worden bij het stembureau in het gemeentehuis. Dat mag niet volgens de kieswet.

De familiegroep gaat er nu voor zorgen dat de formulieren ingeleverd kunnen worden op een plek die ver genoeg van het gemeentehuis verwijderd is.
.

Printen
Corrigeren


Reacties (1)


Kraampje buiten het tehuis vlakbij de brievenbus, is openbare weg of mag dat ook al weer niet van deze bange wezels van bestuurders
27-08-2012 om 18:13 uur | cynisme

  • Reageren op dit artikel

  • Dit bericht is gearchiveerd, waardoor het niet meer mogelijk is om te reageren.