Snelheid Helmondweg A270 omhoog naar 130 kilometer per uur

Publicatie: dinsdag 28 augustus 2012 - 11:40 | Auteur: Rene van Hoof

HELMOND - Vanaf zaterdag mag er overdag en 's avonds op de snelweg A270, beter bekend als de Helmondweg, 130 kilometer per uur worden gereden. De weg tussen Eindhoven en Helmond is een testgebied voor TNO.

Omdat verkeersmetingen zo realistisch mogelijk moeten zijn, gaat de snelheid omhoog. De provincie heeft ja gezegd tegen de verhoging van de snelheid op verzoek van TNO. De winst is overigens betrekkelijk: zeven seconden.

Nuenen boos
De gemeente Nuenen is boos over de maatregel. Het dorp dat aan de snelweg grenst, wil juist dat er minder hard wordt gereden op de Helmondweg. Nuenen ziet het liefst dat de snelheid naar 100 of 80 kilometer per uur gaat.

Om aan de bezwaren tegemoet te komen, mag er van 's avonds elf uur tot 's morgens zeven uur maar 100 worden gereden op de Helmondweg. De variabele snelheid wordt met borden aangegeven.

Tijdelijk
Volgens de provincie is de snelheidsverhoging maar tijdelijk. Als de ruit van snelwegen rond Eindhoven is voltooid, dan kan de snelheid op de A270 weer omlaag.

Printen
Corrigeren


Reacties (7)


Het grote nut van 130 op de Helmond weg is dat de Ruit om Eindhoven overbodig wordt
1 miljard kan dan aan iets nuttigs uitgegeven worden, of bespaard
Simpel door 130 op de helmond weg toe te staan
In dit geval behouden we mooie natuur bij het wilhelmina kanaal
GroenLinks snapt dat
31-08-2012 om 00:14 uur | henkdaalder

heeft het wel nut voor dat stukje 130 te rijden? ben je aan de top kun je weer gas terug nemen
en dan zeggen ze...mag er van 's avonds elf uur tot 's morgens zeven uur maar 100 worden gereden op de Helmondweg...terwijl het dan rustiger is op de weg,
28-08-2012 om 19:21 uur | poekie20

[Bericht is verwijderd door 'poekie20']
28-08-2012 om 19:18 uur | poekie20

Kunnen ze nog meer van de weg afvliegen, en in de sloot terecht komen!
28-08-2012 om 18:13 uur | rickardo

@motormuis het verbaasde mij ook al! Dat je op bepaalde trajecten met 130km wilt experimenteren is tot daar aan toe maar op dit kleine stukje? Als je goed en wel in de vijfde versnelling zit en plankgas rijdt, kun je al weer terugschakelen.
28-08-2012 om 13:05 uur | espada8a

Op die racebaan rijden ze al 180, als je niet maakt dat je snel naar rechts gaat vliegen ze wel rechts voobij. Dwazen. Daar kan de klpd nog eens geld vangen. zeker in de ochtenden.
28-08-2012 om 12:53 uur | bert48

Gewoon ziek! Dat stukje wordt steeds korter gemaakt, en dan gooien ze de snelheid omhoog. Wat een idioten. Tegen de tijd, dat je 130 rijdt, kun je weer van het gas af. Als je een paar seconden wilt verdienen moet je wel als een dolle accelereren en afremmen. Nuenen heeft groot gelijk. Als tno acceleratie- en remproeven wil doen zijn er zat andere mogelijkheden.
En je zult zien dat er in het vervolg op de aansluitende wegen in Helmond en Eindhoven nóg meer mensen zich niet aan de maximum snelheid van 70 of 50 km/h zullen houden.
28-08-2012 om 12:50 uur | motormuis

  • Reageren op dit artikel

  • Dit bericht is gearchiveerd, waardoor het niet meer mogelijk is om te reageren.