BREDA - Afgelopen zaterdag was het Chasséveld in Breda voor één dagje omgetoverd tot de grootste urban jungle van de Benelux. Hier vond namelijk de vijfde editie van hiphopfestival Boogiedown plaats. De sombere weersvooruitzichten leek de massaal toegestroomde rapliefhebbers niet te deren want met een krappe 4.000 bezoekers werden de bezoekersaantallen van de voorgaande editie ruimschoots overtroffen.
De festivaldag begon al vroeg met optredens van lokaal talent Fotosynthese en van rapper Mr. Polska. De toon van het festival was gezet. Andere hoogtepunten waarbij de hiphopliefhebbers helemaal uit hun dak gingen, waren onder meer de show van de voor een 3FM Award genomineerde Kraantje Pappie en het reünieoptreden van de rap/reggae formatie Postmen. De uit Eindhoven afkomstige Fresku liet met zijn hilarische en tegelijkertijd emotioneel meeslepende performance zien niet alleen Lowlands op zijn kop te kunnen zetten, maar ook de stoere rapfans aan het lachen en aan het springen te brengen. Aan de gemiddelde afspiegeling van de festivalbezoekers was echter te zien dat Boogiedown veel meer is dan enkel en alleen een rapfestival.
Festivalterrein
Tijdens een wandeling over het met een door middel van imposante kleurrijke graffitimuurschilderingen omlijste festivalterrein kwamen we de meeste diverse gezelschappen tegen. Het Chasséveld leek hierdoor even voor een dag op het levendig multicultureel centrum van een achterstandswijk uit New York waar hiphop zijn oorsprong heeft liggen. Om even bij te komen van al deze spetterende indrukken, was er de mogelijkheid om bij de waterpijptent neer te strijken om rust te zoeken en even stoom af te blazen. Andere bezoekers kozen er juist voor om door middel van een interactieve DJ-workshop eindelijk hun droom om zelf ooit een keer als ware DJ achter de draaitafels te mogen staan, te verwezenlijken.
Hiphopelementen
Met de aanwezigheid van alle vier de hiphopelementen is Boogiedown dus zowel een trekpleister voor pure liefhebbers gebleken, maar tevens een ideale afwisselende dagindeling voor een gezellige familie-uitje van een jongvolwassen gezin met kinderen. Ondanks de enkele regenbuien hebben de verschillende bezoekers zich optimaal kunnen vermaken en stonden ze toch paraat om er een onvergetelijke jubileumeditie van te maken.
Public Enemy
Dat de organisatie in vier jaar tijd zich ieder jaar weer opnieuw weet te overtreffen, was zaterdag eens te meer te zien aan het grensverleggende optreden van de wereldberoemde rapgroep en hoofdact Public Enemy. Na het legendarische concert uit 1987 in de Jaap Edenhal te Amsterdam, wisten Chuck D en Flavor Flav met een show van ruim 75 minuten nu het gehele Chasséveld in Breda in extase te brengen. Klassieke oldschool spervuren aan woorden van de mannen die zichzelf zien als de Rolling Stones van rap, laten zien dat ze live optredens door sterke dynamiek vijfentwintig jaar na dato nog steeds leuk weten te houden en verbeteren. Of ook Boogiedown zo'n lang leven beschoren is en uit kan groeien tot de Lowlands of Pinkpop onder de hiphopfestivals, zal de toekomst moeten leren.