Plafond basisschool Het Schrijverke Geertruidenberg ingestort

Publicatie: vrijdag 31 augustus 2012 - 13:45 | Auteur: Mathijs Pennings

GEERTRUIDENBERG - In een lokaal van basisschool Het Schrijverke in Geertruidenberg is vrijdagochtend om tien voor halfnegen een deel van het systeemplafond naar beneden gekomen. Er was op dat moment niemand binnen.

Er waren wel al kinderen op het schoolplein. Die hebben de klap gehoord.

Het lokaal met het ingestorte plafond werd afgesloten, maar de kinderen hebben tot de middagpauze gewoon nog les in de school gehad. Daarna zijn ze weggestuurd en kregen een brief met uitleg voor de ouders mee naar huis.

Oorzaak
De oorzaak van de instorting is niet bekend. Maar de schoolleiding denkt dat het iets te maken heeft met een verbouwing van zeven jaar geleden. Toen zijn in een aantal lokalen nieuwe systeemplafonds aan de oude vastgemaakt.

Ook de naastgelegen basisschool De Biekorf is dicht. Ook in De Biekorf zijn nieuwe systeemplafonds aan de oude vastgemaakt. De Biekorf huurde het lokaal van Het Schrijverke waar het plafond is ingestort.

Onderzoek
Vrijdagmiddag is een onafhankelijke constructiedeskundige een onderzoek gestart naar de oorzaak. De school hoopt dat de oorzaak op maandag duidelijk is en dat de scholen dinsdag weer open kunnen.

Printen
Corrigeren


Reacties (7)


Cynisme en domblondje ?
Half 9 beginnen de lessen toch
en domblondje, tuurlijk wel! Je weet toch nooit wat er mee komt!
04-09-2012 om 22:00 uur | jarno18

Echt gewond raken door een naar beneden komend systeemplafond is uitgesloten. Evengoed is schrikken en onder het stof raken wél mogelijk.
03-09-2012 om 11:38 uur | domblondje

Geluk bij een ongeluk dat school pas opengaat na 9 uur !
31-08-2012 om 16:59 uur | cynisme

gelukkig zijn er geen kinderen gewond
in de bouw is er veel mis
de nederlandse aannemers moeten aan alle eisen voldoen
maar het wordt heel vaak uitbesteed en door goedkope bedrijven gemaakt
het kan goed hun aller eerste karwei zijn geweest
31-08-2012 om 16:21 uur | antwan

De gemeente kan beter 1 miljoen in die markt en koestraat stoppen om die op te knappen
En die scholen die nodig zijn laten vervallen
Want die markt en koestraat pas gebeurd maar omdat nu 800 jaar stad is volgende jaar moet daar weer maar hoop geld aan besteed worden
En die markt is toch niet begaan baar te maken om te lopen met fantsoen maar ja
31-08-2012 om 16:12 uur | henkvolvo

Was het hetzelfde plafond als bij Quatre Bras in Best?
31-08-2012 om 15:50 uur | miep

Het zal wel weer alles te maken hebben met de zwaartekracht.
31-08-2012 om 15:44 uur | domblondje

  • Reageren op dit artikel

  • Dit bericht is gearchiveerd, waardoor het niet meer mogelijk is om te reageren.