Duizenden monumenten gratis te bezichtigen tijdens Open Monumentendag

Publicatie: zondag 9 september 2012 - 08:10 | Auteur: Yoeri Nijs

EINDHOVEN - Duizenden monumenten in Nederland zijn zondag geopend tijdens Open Monumentendag. Onder meer molens, kerken en monumentale villa's zijn gratis toegankelijk voor publiek.

Het gaat niet alleen om gebouwen. Het thema van dit jaar is Groen van Toen. Er zullen volgens de organisatie dan ook veel 'groene monumenten' als boerderijen, parken en hofjes te bezichtigen zijn. Het lijkt wel alsof het weer daarmee rekening houdt: het kan zondag lokaal 29 graden worden.

Activiteiten in Brabant
In Brabant zijn zondag ruim vijfhonderd monumenten voor het publiek te bezichtigen. Op een kaart van de stichting achter de Open Monumentendag staat precies aangegeven welke monumenten in de provincie meedoen.

De Open Monumentendag trekt jaarlijks veel bekijks. Vorig jaar kwamen er in totaal 950.000 bezoekers op het evenement af.

Printen
Corrigeren