BREDA - Pol van der Zwalm uit Breda zit met zijn handen in het haar. Zijn restaurant Pixels verkeert in zware weer. Pol leende anderhalf jaar geleden veel geld om zijn zaak te verbouwen. De gemeente werkte niet mee en daardoor komt hij financieel in de problemen. De ondernemer bedacht een creatieve oplossing. Hij gebruikt Facebook om zijn zaak te redden.
Hij dreigt zijn restaurant te verliezen door de schulden die zijn opgebouwd. "Ik ben er zelf verantwoordelijk voor en loop nu achter de feiten aan", zegt de Bredase restauranteigenaar tegen Omroep Brabant.
Project X wordt Project Red Pixels
Naar eigen zeggen raakte Pol geïnspireerd door Project X in Haren. "Ik zag hoe Facebook gebruikt werd om in korte tijd veel mensen te bereiken. Helaas is dat slecht afgelopen, maar het gaf mij wel het idee om er zelf iets mee te doen in positieve zin. Ik noem het Project Red Pixels."
50 of 100 euro
Via het sociale medium roept Pol mensen op om vijftig of honderd euro te doneren. Met die bedragen kan hij op korte termijn zijn schulden afbetalen en kan de zaak openblijven. "Ik heb deze zaak nou bijna 25 jaar en ik wil nog minimaal 25 jaar doorgaan", vertelt hij vol overgave.
Maar voor wat, hoort wat vindt Pol. "Wanneer mensen geld overmaken, kunnen ze volgend jaar op hun verjaardag voor dat bedrag komen eten. "Ik zorg dan voor een speciale avond aan een speciaal opgedekte tafel. En van alle donateurs maak ik een foto, die ik allemaal in de zaak ophang."
Succes
De eigenaar van Pixels spreekt nu al van een succes. "Ik heb het bericht afgelopen donderdag op Facebook geplaatst en er zijn al ruim zestig donaties geweest. Als het in dit tempo doorgaat, kan ik mijn restaurant met een gerust hart open laten."