Sinds 1999 een derde minder coffeeshops in Brabant

Publicatie: vrijdag 12 oktober 2012 - 10:28 | Auteur: Robert te Veele

EINDHOVEN - Het aantal coffeeshops in Brabant is met meer dan een derde afgenomen sinds 1999. Dat blijkt uit onderzoek van onderzoeksinstituut Intraval in opdracht van het aan de overheid gelieerde Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum.

Telde Brabant in 1999 nog 65 coffeeshops, in 2011 waren dat er 43. De daling van ruim 34 procent is aanzienlijk meer dan het landelijke gemiddelde. In Nederland nam het aantal coffeeshops in dezelfde periode met bijna 23 procent af.

Einde gedoogbeleid
De afname van coffeeshops in Brabant heeft vooral te maken met het einde aan het gedoogbeleid in Roosendaal en Bergen op Zoom. In 2009 moesten in die gemeenten de laatste acht coffeeshops dicht.

De overgebleven Brabantse coffeeshops staan in zeven gemeenten. Dat betekent dat er in 60 gemeenten in Brabant geen coffeeshop te vinden is. In Eindhoven zijn de meeste coffeeshops van onze provincie te vinden. Daar zijn er vijftien.

Printen
Corrigeren


Reacties (3)


wammes daar heb je helemaal gelijk in
het lijkt wel of het zo is opgezet
de wietkwekers zijn makkelijk te pakken zonder moeite
alleen is het de laatste 10 jaar van de thuiskweker naar de criminele kweker gegaan
13-10-2012 om 12:53 uur | antwan

hjet is natuurlijk niet te begrijpen, want; de shops mogen wél bestaan, maar niet bevoorraad worden...en hypocriet is het natuurlijk ook, want, tabak en alcohol (waaraan héél wat meer mensen verslaafd zijn) zijn overal en zonder beperkingen (muv n bepaalde minimum leeftijd) vrij te verkrijgen. Maak de (soft-)drugs legaal, dan zal de criminalteit dalen omdat het dan veel minder interessant voor de criminelen wordt, én de overheid kan eea beter reguleren, in de gaten houden, én er zelfs accijns op heffen...Ook zullen dan de kosten om de weedplantages op te sporen enz wegvallen. Win&win&win situatie
12-10-2012 om 20:48 uur | wammes

Prachtig! Ik hoop dat ze allemaal verdwijnen die losershops.
12-10-2012 om 18:18 uur | pierewaaier

  • Reageren op dit artikel

  • Dit bericht is gearchiveerd, waardoor het niet meer mogelijk is om te reageren.