Frank Lammers zet zich in voor donorregistratie: 'Het is maar een kleine moeite'

Publicatie: maandag 22 oktober 2012 - 18:24 | Auteur: Bert van Doorn

EINDHOVEN - Het is heel gemakkelijk om aan te geven of je wel of niet donor wilt zijn. Dat zegt acteur Frank Lammers uit Mierlo die zich tijdens de donorweek inzet om mensen te laten registreren. "Het maakt niet uit of je ja of nee zegt, zolang je het maar doet."

Het merendeel van de Brabanders heeft nog niet aangegeven of ze bereid is om donor te worden. Dit kan je gemakkelijk doen op de website jaofnee.nl.

Sinterklaas over de streep?
De hele dag is Frank Lammers al aan het bellen voor de donorweek. "Alsof je een verzekering probeert te slijten. Het is wel goed om te doen, hoor. Zo komt je familie niet voor lastige vragen te staan als je in het ziekenhuis ligt. Over het algemeen hebben de meeste mensen wel zoiets van: waarom niet?" 

Het meest bijzondere gesprek van de dag was Sinterklaas. "Dat was wel leuk",  aldus Lammers. "Maar of dat nu de juiste man is om te vragen om donor te worden. Hij gaat namelijk nooit dood." 

De keuze om mee te doen had Lammers al snel gemaakt. "Je kunt mij altijd bellen voor elk goed doel. Vorige week zelf mijn blinde darm afgestaan in het ziekenhuis. Het leek mij wel gepast om mee te doen." 

Printen
Corrigeren