Wethouder Rijnen in Oisterwijk stapt op

Publicatie: donderdag 25 oktober 2012 - 12:29 | Auteur: Mathijs Pennings

OISTERWIJK - De Oisterwijkse wethouder Kees Rijnen van de Partij Gemeente Belangen is opgestapt. Hij heeft zijn vertrek donderdagochtend bij de burgemeester gemeld.

Rijnen vindt dat er in de gemeente een 'onwerkbare situatie' is ontstaan.

Directe aanleiding is het gedoe rond de bouw van een nieuw scoutinggebouw in Oisterwijk. De gemeente maakte grote fouten bij de afspraken met projectontwikkelaar Dok Vast die de opdracht gaat uitvoeren. Door de slechte afspraken kan de ontwikkelaar zich op elk moment terugtrekken en dat zou voor de gemeente geldverlies betekenen.

350.000 euro
Het college van B&W was van plan 350.000 euro in het plan te pompen, de zogeheten Bosrandgelden. Adviesbureau Deloitte deed onderzoek naar de afspraken en adviseerde dat de gemeente goed moet afwegen of de kosten die ze moeten maken om de bijdrage veilig te stellen, opwegen tegen de opbrengsten.

Verantwoordelijk wethouder was Kees Rijnen. Zijn partij en hijzelf zijn voorstander van een gedegen en breed onderzoek naar de kwestie. maar volgens Rijnen draait zijn vertrek niet alleen om de Bosrandgelden. De raad wordt vaker slecht geïnformeerd door het College van B en W. In het overleg hierover werd het onderlinge vertrouwen binnen het college zodanig aangetast, dat wethouder Rijnen heeft besloten zijn functie neer te leggen. Hij heeft te weinig vertrouwen in het college voor goed collegiaal bestuur. "Ik vind het heel erg jammer dat ik dit besluit moet nemen", zegt hij in een verklaring.

Geen commentaar
Volgens de fractievoorzitter is Rijnen donderdag niet bereikbaar voor commentaar. "Hij is erg aangegrepen door zijn besluit en ik heb hem daarom geadviseerd om vandaag de media niet op te zoeken."

Printen
Corrigeren