EINDHOVEN - De elfde editie van de Dutch Design Week in Eindhoven heeft 200.000 bezoekers getrokken. Dat zijn er 20.000 meer dan in 2011. De organisatie spreekt van ‘een bijzonder geslaagde editie’.
De meest opvallende trends tijdens de Dutch Design Week (DDW) waren co-creatie en duurzaamheid. Bij co-creatie werken aan ontwerpers samen aan één project.
Veel aandacht in media
Op tientallen locaties in de stad zijn in de voorbije negen dagen verschillende exposities en evenementen gehouden. Bij een van de exposities waren de afstudeerprojecten te bewonderen van studenten van de Desing Academy. Daarnaast waren er lezingen, workshops, modeshows en seminars.
Bij de DDW was veel aandacht van binnen- en buitenlandse media. Ook waren er vertegenwoordigers van designweken in Belgrado, Helsinki, Istanbul, Kaapstad en München aanwezig.
Veiling voor Wereld Natuurfonds
Als afsluiting van de DDW werd een veiling gehouden voor het goede doel: het Wereld Natuurfonds. Ruim dertig ontwerpers stelden een of meerdere van hun werken beschikbaar voor de veiling die druk werd bezocht. De minimumbedragen van de kunstwerken varieerden van een tientje tot tweeduizend euro. In totaal werd er bijna vijfduizend euro opgehaald voor het Wereld Natuurfonds.