Werkstraf student TU Eindhoven voor handel in geneesmiddelen

Publicatie: dinsdag 30 oktober 2012 - 14:11 | Auteur: Peter de Bekker

DEN BOSCH - Een student van de Technische Universiteit in Eindhoven (TU/e) is door de rechter in Den Bosch dinsdag veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur. De man uit Vught zette tussen oktober 2010 en maart 2011 een flinke illegale medicijnenhandel op vanuit de slaapkamer in zijn ouderlijk huis. Justitie schat dat de man een omzet had van 44.000 euro.

Naast een werkstraf werd de man ook een voorwaardelijke celstraf opgelegd van zes maanden. De straf is gelijk aan de eis van de officier van justitie.

Jaar schorsing
Volgens justitie was een onvoorwaardelijke gevangenisstraf gepast, maar de rechter houdt rekening met het feit dat de man een autistische stoornis heeft. Dit zou wellicht een rol hebben gespeeld bij het plegen van de feiten.

Verder speelt mee dat de man anderhalf jaar moest wachten op de behandeling van zijn strafzaaak en dat de universiteit hem al bestrafte met een jaar schorsing.

Printen
Corrigeren


Reacties (1)


Zou autitisch zo ik die omzet niet willen noemen.
30-10-2012 om 16:32 uur | cynisme

  • Reageren op dit artikel

  • Dit bericht is gearchiveerd, waardoor het niet meer mogelijk is om te reageren.