Hans Stacey derde in etappe 4, Gerard de Rooy verliest leiding in klassement Dakar

Publicatie: dinsdag 8 januari 2013 - 19:11 | Auteur: Twan Spierts

NAZCA - De vierde etappe van Dakar 2013 bracht weinig goeds voor de meeste Brabanders. Alleen Hans Stacey presteerde naar behoren: hij werd derde. Gerard de Rooy zat vast in het zand en verloor daardoor tijd. Frans Verhoeven kampte met technische problemen aan zijn motor. Ook hij verloor veel tijd.

De Rooy werd zevende en moest meer dan 26 minuten toegeven op etappewinnaar Ayrat Mardeev.

Leiding kwijt
Ook naaste concurrenten Ales Loprais en Eduard Nikolaev finishten sneller de trucker uit Son, die ook nog eens de leiding in het algemeen klassement moest afstaan aan Loprais. De eerste drie etappes had De Rooy nog gewonnen. "Het was niet mijn dag. Helemaal niet zelfs", reageerde hij na afloop. Al vrij in het begin hebben we vast gezeten in de duinen. En echt goed vast." Later kreeg De Rooy ook nog twee keer een lekke band.

Hans Stacey uit Best eindigde knap als derde, achter de Kamazzen van Mardeev en Karginov. Peter Versluis uit Werkendam liep in het begin van de etappe al meer dan een uur achterstand op.

Motoren: Van Gerven sneller dan Verhoeven
Bij de motoren finishte Tilburger Frans Verhoeven uiteindelijk als 53e, meer dan 51 minuten achter winnaar Joan Barreda Bort. De Tilburger had last van een loszittend stekkertje van de benzinepomp.

Jan van Gerven uit Oostelbeers deed het met de 50e plek iets beter, hij gaf 48 minuten toe. Kees Koolen uit Bergeijk werd veertiende bij de quads.

Van Loon op flinke achterstand
Ook voor autocoureur Erik van Loon uit Riethoven zat een goede klassering er dinsdag geen moment in. Al bij het eerste meetpunt had hij bijna een uur achterstand op de later winnaar Nasser Al-Attiyah. Van Loon werd uiteindelijk 24e, op meer dan anderhalf uur.

We hebben de uitslagen van alle Brabanders op een rijtje gezet. Lees ook de reacties van de coureurs.

Commissaris van de Koningin
De Brabantse Dakardeelnemers kregen dinsdag steun uit bijzondere hoek. Commissaris van de Koningin Wim van de Donk beloofde alle deelnemers persoonlijk een berichtje te sturen. "Geweldig om al die trucks, auto's en motoren te zien rijden, zeker die van Gerard de Rooy. Gelukkig is het mogelijk om ze per sms aan te moedigen en te feliciteren. Daar verrichten Brabanders weer grote prestaties!"

Over de etappe
De vierde etappe was 289 kilometer lang en was vooraf vooral gevreesd door de grote hoogteverschillen. Er zat zelfs eens echte 'glijbaan' in, een helling die zo steil was dat alleen de motoren er overheen konden.

De etappe van woensdag is een stuk korter en brengt de deelnemers over de grens met Chili. Motorrijders en quads rijden 136 kilometer, auto's en trucks rijden er 172. Om de wat achterliggende coureurs de kans te geven tijd in te halen, wordt er redelijk laat gestart in deze proef die door de organisatie als 'overgangsetappe' wordt gezien.

*** Kijk de liveblog van de etappe terug in een groot scherm ***

Printen
Corrigeren


Reacties (1)


Wim, wacht met je volgende bericht liever tot ze allemaal terug zijn in Nederland En noem vooral maar niemand meer met naam en toenaam, hoe goed bedoeld ook! :-)
08-01-2013 om 19:44 uur | motormuis

  • Reageren op dit artikel

  • Dit bericht is gearchiveerd, waardoor het niet meer mogelijk is om te reageren.