52 aanhoudingen na coronarellen in Den BoschDe politie heeft tot nu toe 52 relschoppers opgepakt na de ongeregeldheden in Den Bosch. Grote groepen trokken maandagavond rellend en plunderend door de binnenstad. Zij lieten een spoor van vernielingen achter. "Het geweld was ongekend", zegt de politie.
Maaike van vernielde Primera in Den Bosch is volledig gebroken: 'Nu komen de tranen'In shock zag Maaike Neuféglise, eigenaresse van de Primera in Den Bosch, maandagavond hoe haar winkeltje in de Visstraat volledig geplunderd en vernield werd. De volgende ochtend overheerst vooral het verdriet en zit ze er volledig doorheen. “Ik heb maar een uurtje kunnen slapen. Het is hartverscheurend.”
Willem II ontslaat trainer Adrie KosterWillem II heeft afscheid genomen van Adrie Koster. Door de tegenvallende prestaties dit seizoen moest de trainer eruit. De Tilburgers haalden dit seizoen pas 10 punten uit 18 wedstrijden en staan voorlaatste in de Eredivisie.
Veel schade in Den Bosch: om de winkel zijn de ruiten kapotHet centrum van Den Bosch ligt er dinsdagochtend om zes uur nog stil en verlaten bij. Dat was maandagavond wel anders. Vanaf ongeveer negen uur trokken rellende en plunderende jongeren door de stad.
Coronanieuws: Belgen vrezen 'Nederlandse' coronaprotesten, vaccinatie 90-plussers begintIn dit liveblog houden we je dinsdag op de hoogte van al het nieuws rond de coronacrisis, in Brabant en daarbuiten.LIVEBLOG
Commissaris van de Koning: 'Plunderen heeft niets met strijden voor vrijheid te maken'Commissaris van de Koning in Brabant Ina Adema noemt het dinsdagochtend 'verschrikkelijk' wat er op dit moment in de steden in onze provincie gebeurt. De rellen maandagavond in Den Bosch en Helmond en zondag in onder meer Eindhoven en Tilburg hebben volgens haar 'niets maar dan ook helemaal niets met strijden voor vrijheid te maken'.
Kijk de livestream terug: Den Bosch wordt wakker na gitzwarte avondScherven vegen en puinruimen: dat zijn de getroffen ondernemers in Den Bosch dinsdagochtend aan het doen. Honderden jongeren trokken maandag rellend en plunderend door het stadscentrum. Kijk hier de livestream terug van de ravage in de binnenstad:
PSV-trainer Roger Schmidt één wedstrijd geschorst na uitspraken over scheidsrechterPSV-trainer Roger Schmidt zit dinsdagavond niet op de bank bij de uitwedstrijd tegen FC Emmen. De Duitse trainer en de club zijn akkoord gegaan met het schikkingsvoorstel van de KNVB voor twee duels schorsing, waarvan één voorwaardelijk. Assistenten Lars Kornetka en Jörn Wolf nemen tegen FC Emmen de taken van Schmidt over.
'Dat dit überhaupt kan in Nederland', verzucht eigenaar getroffen koffiezaak in Den Bosch na rellenWoede, boosheid en twijfel. Het zijn gevoelens die dinsdagochtend strijden om voorrang bij Roel Castelijns van het DE Café in Den Bosch. De ruiten van zijn zaak in de Visstraat zijn maandagavond ingegooid door rellende jongeren. "Daar is het gelukkig bij gebleven. Ik mag nog in mijn handen knijpen", zegt hij tegen onze verslaggever.
Maaike in tranen bij zien van ravage in haar winkel in Den Bosch: 'Met stomheid geslagen'Maaike Neuféglise, eigenaresse van de Primera in de Visstraat in Den Bosch, kan haar tranen bijna niet bedwingen als ze de ravage in haar winkel ziet. Een wervelstorm van rellende en plunderende jongeren heeft maandagavond haar winkel haast onherkenbaar gemaakt. Alles, maar dan ook alles is kapot. "Ik ben met stomheid geslagen", zegt ze.
Jumbo na plunderingen in Den Bosch: 'Onze medewerkers zijn veilig'Relschoppers in Den Bosch hebben maandagavond de Jumbo City aan de Visstraat opengebroken en geplunderd. De supermarkt is van binnen volledig vernield. De winkel laat maandagavond weten dat het personeel veilig is.
Relschoppers wilden naar Jeroen Bosch Ziekenhuis, ambulances uitgeweken Relschoppers hadden maandagavond ook het Jeroen Bosch Ziekenhuis in Den Bosch op het oog. Ze deden een poging om bij het ziekenhuis komen, maar dat is niet gelukt. Dat bevestigt de directeur van het ziekenhuis.
Ondernemers in Den Bosch voelen zich in de steek gelaten door gemeente: 'Onvoldoende voorbereid'Ondernemers in het centrum van Den Bosch voelen zich niet gehoord door de gemeente en vinden dat deze niet genoeg was voorbereid op de ongeregeldheden. "We voelen ons in de steek gelaten en hebben niet de goede adviezen gekregen", zegt Monique de Klein van Ondernemersvereniging Hartje 's-Hertogenbosch.
UITGELICHTDe auto van Maggie en haar baby werd belaagd door relschoppers: 'We zaten helemaal onder het glas'
Burgemeester van Den Bosch over rellen in zijn stad: 'ME kon niet snel genoeg worden ingezet' "Mijn Bossche hart bloedt", zo reageert burgemeester Mikkers ontdaan op de rellen in zijn stad maandagavond. Hij is vol ongeloof over de gebeurtenissen in Den Bosch vanavond. "Het is zelden dat een burgemeester stilvalt, maar deze avond ben ik wel een paar keer stilgevallen." Hij kondigt ook direct een onderzoek aan, omdat het lang duurde voor de ME in de stad aanwezig was.
Verdachte kettingzaagmoord 'Mr X' duikt op in grote drugszaak: 'Door hem is alle gezeik gekomen'De man die het lijk van de Belgische loodgieter Johan van der Heyden in stukken zou hebben gezaagd en gedumpt, speelde ook een rol in een geruchtmakende drugszaak. Hij is de 'Mr X' die in rechercheonderzoek Kandinsky wordt genoemd. Maandag sprak de schoonzoon van Klaas Otto nog over deze Mr X zonder hem bij naam te noemen. Nu is duidelijk geworden om wie het gaat: Nicky S. (32) uit Bergen op Zoom. Maar wat had hij te zoeken in deze kringen?
Gevel van huis in Breda stort spontaan in: 'Ik dacht dat er een straaljager overkwam'De helft van de gevel van een huis aan de Minckelerstraat in Breda is maandagavond rond halfzeven spontaan ingestort. Tot grote schrik van de bewoners Bert en Riet Tielemans (beiden 85 jaar.) "We zaten zoals elke avond een potje te kaarten en hoorde ineens een enorm lawaai. Het leek wel of er een straaljager overvloog", vertelt Bart Tielemans, voormalig sportleraar op de KMA.
Kroegbaas en dj gaan met carnaval 96 uur livestreamen vanuit café: voor horeca die geen steun krijgtKastelein Kristian van Eenennaam en discjockey Elton van den Maagdenberg sluiten zich met carnaval 96 uur op in café Krisje aan de Haven in Breda. Het tweetal laat zich filmen en wil via een livestream geld ophalen voor startende ondernemers in de horeca die geen overheidssteun krijgen. De actie is ook een protest tegen de lockdown.