Heidebrand in Schijf is onder controle, nog wel veel rookDe heidebrand in Schijf (bij Roosendaal) is onder controle, zo laat de Veiligheidsregio Midden-West Brabant weten. Een flink stuk heide stond sinds het middaguur in brand aan de Achtmaalsebaan en Zeepestraat in Schijf. Het nablussen duurt nog tot ver in de avond, er bestaat een kans dat het vuur ondergronds nog oplaait. 0:42
Arrestatieteam haalt man die voor overlast zorgt uit huis in VeldhovenEen zwaar bewapend arrestatieteam van de politie is vrijdagmiddag een huis aan de Fuut in Veldhoven binnengevallen. In het huis woont een man die volgens de politie afgelopen week regelmatig voor overlast heeft gezorgd. Bij zijn aanhouding verzette de man zich hevig en dreigde de agenten met een slijptol te lijf te gaan. 0:26
Peter Gillis: beroemd en berucht om deze vijf zaken ZojuistPeter Gillis veroverde de harten van duizenden televisiekijkers door zijn eigenzinnige optreden in de realityserie Massa is Kassa. Hij geeft leiding aan een imperium van vakantieparken en verdient daar veel geld mee, maar Gillis komt zo nu en dan ook op een minder positieve manier in het nieuws. Vrijdag werd bekend dat hij is opgepakt voor de mishandeling van zijn vriendin Nicol.
Liveblog112-nieuws: vrouw gewond in Gilze • getuigen gezocht van dodelijk ongeval1 uur geledenIn dit liveblog houden we je deze vrijdag op de hoogte van het laatste 112-nieuws in Brabant. Je vindt hier een overzicht van ongelukken, branden en misdrijven in onze provincie.
Anti-fietsdiefstalactie wordt aangepast na kritiek: 'Toch niet zo handig'3 uur geledenDe gemeente Cranendonck, waar Maarheeze onder valt, heeft haar actie om fietsendiefstal tegen te gaan aangepast. Het plan om aan fietsen die niet op slot staan een geel label te hangen, stuitte op veel verontwaardiging. "Het lijkt qua preventieve aanpak misschien een minder handige keuze", stelt een woordvoerder.
Robin van Roosmalen stopt met kickboksen: 'Met pijn en moeite'2 uur geledenRobin van Roosmalen uit Vught stopt met 'met pijn en moeite' met kickboksen. Dat heeft de meervoudig wereldkampioen kickboksen vrijdagmiddag bekendgemaakt op zijn socialmediakanalen. Van Roosmalen raakte anderhalf jaar geleden zwaargewond bij een verkeersongeval. Zijn zus Melissa overleefde het ongeval niet.
Regionale hittegolf in grote delen van Brabant een feit4 uur geledenSinds het eind van de vrijdagochtend is er sprake van een regionale hittegolf in Brabant. Dat meldt Weerplaza op basis van de weerstations in Eindhoven, Volkel en Woensdrecht. Alleen in Gilze-Rijen is nog geen sprake van een hittegolf. Zaterdag wel, als daar een temperatuur van minimaal 25 graden wordt bereikt en dat gaat zonder twijfel lukken.
0:37Zo komen de dieren in de Beekse Bergen deze hete dagen door2 uur geledenDe dieren in Safaripark Beekse Bergen krijgen extra verkoeling tijdens de hittegolf. De dieren weten de waterplassen in de dierentuin meer dan ooit te vinden. Als extraatje heeft het dierenpark zijn bewoners op waterijsjes getrakteerd.
VideoZwaar ongeluk verrast buurt niet: 'Ik houd elke dag mijn hart vast hier'5 uur geledenBuurtbewoners noemen de Ringbaan Noord in Tilburg 'levensgevaarlijk'. Vrijdagochtend vroeg raakten er twee mensen zwaargewond nadat hun auto crashte. Omwonenden wijzen erop dat hier regelmatig vaak veel te hard en door rood wordt gereden. "Ik houd elke dag mijn hart vast hier."
Mannen (55 en 60) verdacht van aanranding minderjarigen in zwembad4 uur geledenEen 60-jarige man uit Roosendaal en een 55-jarige man zonder vast woonadres zijn donderdagavond aangehouden door de politie. Ze worden verdacht van het aanranden van twee minderjarigen in zwembad De Stok in Roosendaal.
NS zoekt reizigers om contactloos inchecken met bankpas te testen6 uur geledenOm het reizen voor passagiers makkelijker te maken, gaat de NS het contactloos inchecken met een betaalpas testen. Komende week werft de spoorwegmaatschappij onder meer op het station in Den Bosch reizigers die het nieuwe systeem willen proberen tijdens een proefperiode die 29 augustus begint.
Droogte zorgt voor scheuren in dijken langs de Maas en de Aa3 uur geledenIn de dijken langs de Maas en de Aa bij Den Bosch zitten scheuren door de droogte. Het twee jaar oude gras op de dijk is uitgedroogd waardoor de onderliggende kleilaag ook verdroogt, krimpt en gaat scheuren. De dijken worden besproeid in de hoop dat zo de schade wordt hersteld. De ontdekte scheuren hebben nog geen gevaar opgeleverd.
Tropische hitte: deze maatregelen nemen evenementen dit weekend4 uur geledenExtra water, een uurtje eerder beginnen, meer schaduw. De organisatoren van diverse activiteiten en festivals halen alles uit de kast om te zorgen dat we dit weekend niet oververhit raken. Een overzicht.
Verbijstering over actie: fietsen die niet op slot staan krijgen een label22 uur geleden'Samen tegen fietsendieven' is het nieuwe motto van de gemeente Cranendonck. Fietsen in Maarheeze die niet op slot staan, krijgen een groot geel label aan het stuur. Zo wil de gemeente de eigenaar waarschuwen. De kritiek van velen: zo maak je het fietsendieven wel heel gemakkelijk. Een ander reageert: "Ze worden toch wel gejat, geel briefje of niet."
PSV wil nog enkele nieuwe spelers en dat Cody Gakpo blijft3 uur geledenDe wedstrijd tegen AS Monaco was een avond om niet snel te vergeten. Toch moet de focus alweer snel op de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. In aanloop naar het duel in Deventer besprak Ruud van Nistelrooij het herstel van zijn spelers, de transferperikelen rondom Cody Gakpo en de kansen op de transfermarkt.
0:55Kranen leggen hogesnelheidswissel van 140 meter lang op zijn plek20 uur geledenEen nieuwe hogesnelheidswissel van 140 meter lang wordt donderdag neergelegd op het spoor in Liempde. Het is een monsterklus voor ProRail, dat al anderhalf jaar bezig is met de voorbereiding. De wissels zijn in kleine stukjes verdeeld en worden op het heetst van de dag door twee kranen en tientallen medewerkers op het spoor gelegd. Het is de eerste van dit type wissels dat in onze provincie komt te liggen.
Man (74) uit Reusel verdronken in Lage Mierde: 'Noodlottig ongeval' 4 uur geledenEen 74-jarige man uit Reusel is donderdagavond verdronken in een ven aan de Buitendijk in Lage Mierde. Zijn lichaam werd in het water gevonden na een zoektocht door politie en duikers van de brandweer. De politie gaat uit van een 'noodlottig ongeval'.
Door bloemen gaan vrachtwagens écht minder hard rijden, meent provincie4 uur geledenNee, er is niet minder vrachtverkeer in Sint Hubert. Maar het rijdt er wel langzamer, je kan makkelijker oversteken en de weg ziet er dorpser uit. Volgens de provincie, die de N264 door Sint Hubert beheert, blijkt haar aanpak succesvol: door bloemen en heggen gaan vrachtwagens écht minder hard rijden.
Eindhoven Airport compenseert reizigers die vlucht misten17 uur geledenOok Eindhoven Airport gaat reizigers compenseren die hun vlucht hebben gemist door lange wachtrijen voor de veiligheidscontrole. Eerder op donderdag meldde luchthaven Schiphol dit te gaan doen, na afspraken hierover met de Consumentenbond en Omroep MAX.
0:20Zwaargewonden bij ernstig auto-ongeluk in Tilburg, ravage is enorm9 uur geledenBij een ernstig auto-ongeluk op de Ringbaan Noord in Tilburg zijn vrijdagochtend twee mensen zwaargewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond zes uur, nabij de Oude Lind.