Boeren zijn woedend over vergevorderde plannen voor Nationaal Park NLDelta Boerenorganisatie ZLTO is woedend over vergevorderde plannen voor het nieuwe Nationaal Park NLDelta. In een brandbrief aan het programmabureau van NLDelta eist de boerenorganisatie dat de aanvraag voor de officiële oprichting van NLDelta per direct wordt stopgezet. De boeren zijn vooral boos omdat ze niet hebben mogen meepraten.
Verwarde man van dak van station in Tilburg gehaaldEen verwarde man is donderdag door de politie van het dak van de stationspassage in Tilburg gehaald. Meerdere agenten gingen het dak op om de man te kalmeren en naar beneden te halen, maar bij zijn arrestatie verzette hij zich hevig.
Bijna alle alpaca's en wallaby's van Fien zijn plotseling dood: 'Honden hebben ze opgejaagd'Fien Roefs en haar man schrokken zich woensdagochtend kapot toen ze hun wei in Nederwetten in liepen. Twee van hun alpaca's en een albino wallaby, met nog een jong in de buidel, lagen dood op het terrein. Twee weken eerder troffen ze ook al twee dode wallaby's aan. Volgens Fien komt dat doordat ze werden opgejaagd door loslopende honden. Eén alpaca zou ook doodgebeten zijn.
Ook Bossche relschoppers herkenbaar in beeld in tweede extra uitzending Bureau BrabantBureau Brabant komt zaterdag 6 maart met een tweede thema-uitzending. Nu om relschoppers in Den Bosch op te sporen. Het gaat om achttien mensen die eind januari meededen aan de avondklokrellen.
Asielzoekers (14,15 en 16) vast voor inbraak en verwonden bewonerDrie minderjarige asielzoekers van het azc in Oisterwijk zijn opgepakt, vanwege een gewelddadige inbraak in dezelfde plaats. Het gaat om jongens van 14, 15 en 16 jaar. Bij de inbraak, op 21 februari, kreeg de bejaarde bewoner een forse klap.
De stem van Steenbergen: 'Ik ga voor Rutte... of toch maar GroenLinks'Op wie stemmen Brabanders op 17 maart? En waarom? In aanloop naar de verkiezingen steekt Omroep Brabant de anderhalve meter lange thermometer in de samenleving. Als het aan Steenbergen ligt, blijft premier Mark Rutte nog even waar hij zit, hoewel er wel wat uitzonderingen zijn.
Olifantje Rashmi holt voor het eerst in de buitenlucht door het zand [VIDEO] Het gaat goed met Rashmi, het Aziatische olifantje dat op 5 februari werd geboren in Mierlo. Zo goed dat het voor het eerst naar buiten mocht op de vlakte van de Mierlose dierentuin. Moeder Htoo Yim Aye hield hem bezorgd in de gaten, maar het kalfje voelde zich direct thuis in de buitenlucht.
Coronanieuws: Europa keurt Russisch Spoetnik-vaccinOok op deze donderdag houden we je via dit liveblog op de hoogte van het laatste nieuws over de coronacrisis in Brabant en daarbuiten.LIVEBLOG
Motorrijder rijdt 90 kilometer per uur te hard in FijnaartEen motorrijder heeft het woensdag wel heel bont gemaakt in Fijnaart: hij reed 90 kilometer per uur te hard over de Stoofdijk. Volgens de politie tikte de snelheidsmeter 151 kilometer per uur aan.
Avondklokrellen: jongen (17) meldt zich na herkenbare beelden Bij de politie heeft zich een jongen van 17 gemeld die woensdagavond herkenbaar in beeld is gebracht, omdat hij betrokken was bij de rellen van 24 januari in Eindhoven. Via Bureau Brabant en op politie.nl is beeldmateriaal getoond waarop duidelijk te zien is wie zich die zondag in de binnenstad misdroegen. Deze aandacht leidde ook tot meerdere tips, zo meldt de politie desgevraagd.
Brabanders klikten een record aantal keer over misdaad, omdat we veel thuis warenMeld Misdaad Anoniem (MMA) kreeg vorig jaar een recordaantal tips. Mogelijk komt dat door de lockdown: we zaten vaker thuis en het was rustiger op straat. Dan zie je drugshandel en geweld beter in je eigen omgeving, denkt MMA. Inwoners van West-Brabant belden weer bovengemiddeld veel, net als de afgelopen jaren. Maar nu ook echt vaker dan ooit.
Vrouw in Tilburg thuis overvallen, twee daders vluchten te voetEen vrouw is donderdagmorgen in haar huis aan de Predikherenlaan in Tilburg overvallen. Er werd rond halfzeven aangebeld, waarna de vrouw door twee daders naar binnen werd geduwd. Vervolgens bedreigden ze de vrouw en eisten ze geld. Het is niet duidelijk of er iets is buitgemaakt.
Weggelopen Mats (10) uit Teteringen is weer gevondenDe tienjarige Mats uit Teteringen die donderdagochtend was weggelopen, is rond tien uur gevonden. Eerder die ochtend had de politie een dringende oproep gedaan om uit te kijken naar hem.
Opluchting bij sportclubs nu jongeren weer samen mogen trainen: 'Heel erg gemist'Na maanden mogen jongeren tot 27 jaar oud weer in teams trainen. Ook bij Hockey Heeze gingen deze trainingen woensdagavond voor het eerst van start. "Mijn verjaardag is bijna, dus ik hoop dat ik daarna nog mag meedoen", lacht de 26-jarige Carlijn van Lierop.
3 Brabanders naar het EK indoor atletiek, hoeveel medailles komen er terug?Nadine Broersen, Joris van Gool en Pieter Braun nemen deel aan het EK indoor atletiek dat donderdag tot en met zondag in het Poolse Turun wordt gehouden. De sprinter Van Gool die een uitstekend indoorseizoen beleeft, is de grootste kanshebber op een medaille. Drie Brabantse sporters over hun kansen.
Jari kon maanden niet rijlessen, maar hij gaat toch op voor zijn examenSinds december had hij niet meer in de lesauto gezeten. Maar Jari Kors uit Hooge Zwaluwe moet donderdag afrijden. Woensdag, de eerste dag dat het weer mocht, nam hij nog wat extra rijlessen.
Feest bij de contactberoepen die weer aan de slag mogen: 'Het is een begin'Feeststemming bij veel Brabantse ondernemers met contactberoepen die na drie maanden weer open zijn. Al is het op afspraak en mogen er nog maar mondjesmaat maximaal twee klanten tegelijk binnen. Het is een begin, zegt Leo van Leer van tuincentrum Drunen.