School in Rosmalen geschrokken van 'mishandeling' door lerarenHub Noord-Brabant is geschrokken van een voorval op de locatie in Rosmalen waaraan een leerling een gekneusde knie overhield. Dat schrijft de voorzitter van het college van bestuur in een brief aan de ouders. Een leerling van 13 jaar is volgens zijn oma door vier leraren hard aangepakt in een kantoor waarbij hij onder andere zijn knie kneusde. Zij noemt het mishandeling en deed hiervan aangifte bij de politie.
Vrouw (19) overleden aan verwondingen na ongeluk in KaatsheuvelDe 19-jarige vrouw die vorige week woensdag ernstig gewond raakte bij een ongeluk in Kaatsheuvel, is enkele dagen later aan haar verwondingen overleden. Dat bevestigt de politie maandag.
Milieufederatie: 'Brabant zonder boeren mag niet de uitkomst zijn'Een Brabant zonder boeren! Met dat toekomstbeeld gooide het Planbureau voor de Leefomgeving maandag de knuppel in het hoenderhok. Bij strenge stikstofnormen is er in Brabant straks geen ruimte meer voor landbouw, staat in het rapport 'Naar een uitweg uit de stikstofcrisis.' "Brabant zonder boeren... dat is niet onze bedoeling", zegt adjunct-directeur Misha Mouwen van de Brabantse Milieufederatie.
Tweede leven voor je oude matras dankzij nieuwe recyclingfabriekVijftig minuten. Zo lang doet de nieuwe recyclingfabriek van RetourMatras in Etten-Leur erover om een afgedankt matras uit elkaar te plukken en de losse delen klaar te maken voor transport naar een nieuwe bestemming. Het bedrijf opende maandag zijn tweede fabriek in Brabant, de andere draait sinds vorig jaar in Zeeland bij Uden.
RKC Waalwijk neemt doelman over van Manchester UnitedRKC Waalwijk heeft doelman Joel Pereira aangetrokken. De Portugees tekent een contract voor een jaar met de optie voor nog een seizoen. Pereira wordt dinsdag al op de training verwacht.
Coronanieuws: minister De Jonge vindt stijgende besmettingen zorgelijkIn dit liveblog houden we je maandag op de hoogte van het belangrijkste nieuws over de coronacrisis, in Brabant en daarbuiten.LIVEBLOG
Dinja van Liere met ander paard en als reserve mee naar de SpelenDe Udense dressuurruiter Dinja van Liere vertrekt tóch naar de Olympische Spelen in Tokio. Niet met haar eigen paard Hermès, maar met een ander paard: Haute Couture. En dat ze rijdt is ook nog niet zeker: ze gaat mee als reserve.
Luuk en Angelo bliezen testlocatie op vanwege onbegrip voor de maatregelenOnbegrip voor de coronamaatregelen en veel te veel drank. Dat waren de redenen om een tijdelijke testlocatie bij een huisartsenpraktijk in Beek en Donk op te blazen met zwaar vuurwerk. Justitie eiste maandag een celstraf van 4 maanden tegen Angelo van. L. (26) uit Helmond en een werkstraf van 100 uur tegen Luuk van S. (22) uit Gemert.
Ernstige bedreiging aan het adres van de gemeente Cuijk Bij de gemeente Cuijk is maandagochtend een ernstige bedreiging binnengekomen. Het dreigement was volgens de gemeente niet gericht op een individuele bestuurder of medewerker, maar op de gemeente in het algemeen. De bedreiging kwam telefonisch binnen.
Jumbo gaat samenwerken met MakroSupermarktketen Jumbo gaat een samenwerking aan met groothandelsbedrijf Makro. Via zijn zakelijke webwinkel gaat Jumbo zo'n duizend artikelen van Makro aanbieden, met name gericht op sportkantines, kleine horeca, mkb-bedrijven en zorginstellingen.
Dressuurruiter Van Liere definitief niet met toppaard naar SpelenDressuurruiter Dinja van Liere uit Uden kan definitief niet met haar toppaard Hermès meedoen aan de Olympische Spelen in Tokio. Dit is maandag duidelijk geworden nu er geen spoedprocedure komt bij het internationale sporttribunaal CAS. Zo'n procedure was de enige mogelijkheid om de administratieve fout die deelname van Van Liere mét Hermès aan de Olympische Spelen in de weg staat, terug te draaien.
Explosief beschadigt huis en auto's in VeghelEen explosief heeft vrijdagnacht schade aangericht aan een huis aan de Scheifelaar in Veghel en auto's die daar in de buurt stonden. De ontploffing vond rond half drie plaats. Getuigen zagen rond het moment van de explosie iemand wegrennen, laat een politiewoordvoerder weten.
Meeste schademeldingen in Breda na noodweer van zondagHet noodweer en dan met name de hevige regenbuien hebben zondag weer voor aardig wat schade gezorgd in Brabant. Vooral Breda werd hard getroffen.
Verwarring om rolstoelplateau op het strand: 'Lijkt wel een bootschans zo'Het klonk als een prachtig initiatief: een rolstoelplatform op het Bergse strand aan de Binnenschelde, speciaal voor mensen in een rolstoel, scootmobiel of met een rollator. Maar nu blijkt dat veel bezoekers geen flauw idee hebben waar het platform eigenlijk voor bedoeld is. "Doodzonde."
Man zwaargewond na val van balkon in EindhovenEen man is maandagochtend zwaargewond geraakt nadat hij van een balkon van een gebouw aan de Deken van Somerenstraat in Eindhoven viel. Dit gebeurde rond tien uur.
Planbureau: 'Handhaven stikstofnorm maakt landbouw in Brabant onmogelijk'Als Nederland alleen maar kijkt naar stikstof bij het natuurbeleid heeft dat ingrijpende gevolgen. Het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) schrijft dat in een advies. Bij zo'n beleid zouden in Brabant landbouw en veeteelt onmogelijk worden. Volgens het PBL is het belangrijk om per natuurgebied te onderzoeken hoe de natuur er verbeterd kan worden. Ook dan zijn nog steeds ingrijpende maatregelen op stikstofgebied nodig.
Ruim 19.000 boetes sinds invoering trajectcontrole op N260 bij TilburgSinds de invoering van trajectcontrole op de N260 bij Tilburg zijn al 19.396 boetes uitgeschreven. Dat blijkt uit gegevens van het Openbaar Ministerie die de NOS heeft opgevraagd. Op maandag 16 november vorig jaar ging de trajectcontrole op de Burgemeester Letschertweg van start.