'Bolle Jos' intimideert journalisten in Sierra LeoneIn de jacht op Bredanaar 'Bolle Jos' zijn het journalisten in Sierra Leone die voor arrestatie moeten vrezen, schrijft Follow the Money (FTM). Het laat zien welke invloed de crimineel heeft op de kwetsbare West-Afrikaanse democratie. "De belangen van Leijdekkers zijn de belangen van de Sierra Leoonse staat geworden."
Brand in huis Sprang-Capelle, bewoners zichtbaar geschrokkenIn een huis aan de Heistraat in Sprang-Capelle brak rond vier uur vrijdagnacht brand uit. Het vuur woedde in het dak.
STUIFMAILJorrit vraagt zich af hoe spinnen een web maken, Frans legt het uitZojuistBoswachter Frans Kapteijns deelt wekelijks zijn kennis van de natuur. Iedereen kan vragen insturen via [email protected]. Dit keer besteedt Frans onder meer aandacht aan hoe maken spinnen een web, wie knaagt er hoog in de boom en zijn er zwarte reeën. Deel twee van deze Stuifmail wordt zondagochtend gepubliceerd.
LIVEBLOG112-nieuws: Massale zoekactie in en rond het water bij Grave • Paard neemt de benen en ontsnapt uit weiland2 uur geledenIn dit liveblog houden we je deze zaterdag op de hoogte van het laatste 112-nieuws in Brabant. Je vindt hier een overzicht van ongelukken, branden en misdrijven in de provincie. Wil je automatisch updates ontvangen van dit liveblog? Klik dan op het belletje.
Gedoe bij verkoop Bredaas café door verdwenen shirts Pierre van Hooijdonk13 uur geledenTwee gesigneerde en ingelijste voetbalshirts van Pierre van Hooijdonk zorgen voor flinke ruzie na de verkoop van het bekende café ’t Stammeneke in Breda. De nieuwe uitbater, Irene Smans, zegt dat de shirts van Oranje bij de inboedel hoorden, maar oud-eigenaar Atte Maas spreekt dat tegen en gaf ze terug aan de oud-topvoetballer.
Zo hoog is de boete voor het vliegen met een drone in een no-flyzone12 uur geledenDrones boven Eindhoven Airport, vliegbasis Gilze-Rijen of de PI Vught. Het aantal drones boven plekken waar het niet mag neemt toe. Vliegen boven een no-flyzone of zonder de juiste papieren kan boetes van honderden euro's opleveren.
VIDEOSylvia pleegde huiselijk geweld: 'Stond met vuist boven mijn zoontje' 20 uur geleden"Ik stond met mijn vuist omhoog naast het bed van mijn zoontje van zeven. Ik zag de angst in zijn ogen. Dat was dezelfde angst die ik vroeger voor mijn vader had. Toen heb ik hulpverlening gebeld", vertelt de Tilburgse Sylvia Vermeulen. Speciaal voor plegers van huiselijk geweld begint er maandag in Tilburg een project. Doel is het aantal slachtoffers terugbrengen.
A50 weer vrij na ongeluk met vijf auto's, weg lag bezaaid met brokstukken13 uur geledenEr gebeurde vrijdagavond een ongeluk met vijf auto's op de A50 richting Oss. De weg lag vol met glas en auto-onderdelen. Rond kwart over 9 werd de snelweg weer vrijgegeven.
Vrachtwagenchauffeur (59) overleden na botsing met kraan17 uur geledenEen 59-jarige man uit Vught is vrijdagmiddag overleden, nadat hij met zijn vrachtwagen op een graafmachine is gebotst. Dat gebeurde op de Molenveldweg in Bruchem, net over de provinciegrens bij Zaltbommel. Twee kraanmachinisten raakten gewond.
Criminelen gebruiken homo-datingapp voor berovingen, al zes slachtoffers16 uur geledenDe politie in Den Bosch waarschuwt vrijdag voor mensen die met slechte intenties actief zijn op de homo-datingapp Grindr. De politie heeft op dat moment zes meldingen binnengekregen van gewelddadige diefstallen tijdens een 'afspraakje'. Er is niemand ernstig gewond geraakt.
Oirschot hoopt met een petitie tóch op aquaduct onder de A58 14 uur geledenKrijgt Oirschot toch nog een aquaduct onder het Wilhelminakanaal? Rijkswaterstaat wil het bestaande viaduct daar vervangen, maar Frans van Krieken van politieke partij Dorpsvisie Oirschot, Spoordonk en de Beerzen ziet daar het liefst een aquaduct voor in de plaats. Met een petitie hoopt hij het plan van Rijkswaterstaat alsnog te wijzigen.
Zesjarig jongetje aangereden nadat hij plotseling overstak14 uur geleden Een zesjarig jongetje is vrijdagmiddag aangereden op de Leeuwerik in Sprang-Capelle. Het jongetje is ter controle met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
Overleden nevelpanter en dodelijk ongeluk A27: dit gebeurde er vandaag14 uur geledenVan een zeldzame nevelpanter die is overleden in dierenpark Zie-ZOO tot de rehctszaak tegen Jounes L. voor zijn betrokkenheid bij een dodelijk ongeluk op de A27. Dit zijn de vijf verhalen die je op vrijdag gelezen moet hebben.
PRAAT MEE100 euro tol betalen op Belgische wegen? 'Vrij hoog bedrag', vindt minister19 uur geledenWie wel eens rijdt op de wegen in België, betaalt daar vanaf volgend jaar zo goed als zeker tol voor. Plannen van het Belgische kabinet daarover naderen een akkoord, meldde Het Laatste Nieuws donderdag. De Nederlandse minister schrikt van bedragen die worden genoemd in Belgische media. "Het moet wel proportioneel zijn."
Groot onderzoek naar nepagenten, man opgepakt die minderjarigen ronselde16 uur geledenEen 22-jarige man uit Woensdrecht is opgepakt, omdat hij ervan verdacht wordt dat hij minderjarigen aanstuurde om als nepagent te werken. Hij is voorgeleid bij de rechtbank en blijft nog twee weken vastzitten. In zijn huis werden allerlei sieraden gevonden.
Drie jaar celstraf voor vrachtje handgranaten langs de A1617 uur geledenEen Franse automobilist die bij Prinsenbeek werd gepakt met een auto vol handgranaten moet drie jaar de cel in. Dat heeft de rechtbank vrijdag bepaald. De man wilde de wapens naar het buitenland smokkelen, maar dat mislukte omdat hij bij een verkeerscontrole tegen de lamp liep.
Man duwt meisje (10) onder water en randt moeder aan, vijf jaar cel17 uur geledenPascal S. (44) uit Oosterhout moet vijf jaar de cel in voor het bedreigen van een vrouw en haar tienjarige dochter. Dat heeft de rechtbank in Breda vrijdag geoordeeld. S. filmde hoe hij de dochter onder water duwde in het zwembad in de tuin en maakte opnamen hoe hij de vrouw aanrandde. Met de filmpjes wilde hij de vader van het gezin onder druk zetten, omdat hij nog geld tegoed had van hem.
Da’s gin echte: carnavalsstichting Tilburg waarschuwt voor nep-emblemen17 uur geledenDe Carnavalsstichting Tilburg slaat alarm: er zijn nagemaakte rug-emblemen in omloop die sterk lijken op het officiële groen-oranje embleem met de bekende Kruikenzeiker. Op het eerste gezicht is het verschil nauwelijks te zien, maar wie beter kijkt ontdekt duidelijke afwijkingen.
VIDEOTwee aanhoudingen in zoektocht naar man met wapen in Geldrop19 uur geledenIn een huis aan de Heuvel in Geldrop waar de politie vrijdagmiddag binnenviel, is een vuurwapen en een handelshoeveelheid drugs gevonden. Dat laat de politie vrijdagmiddag weten. Twee mensen zijn aangehouden.
VIDEOBeschieting auto op A59: drie verdachten zijn 18, 21 en 28 jaar20 uur geledenDe drie mannen die donderdagavond werden aangehouden na een beschieting op de A59 bij Nieuwkuijk zijn 18, 21 en 28 jaar oud en komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel. Dat heeft de politie vrijdagmiddag bekend gemaakt. De drie zitten vast en worden verhoord.
Poging om zeldzame panters te laten paren wordt vrouwtjespanter fataal21 uur geledenEen zeldzame vrouwelijke nevelpanter is overleden in Dierenpark Zie-ZOO in Volkel. Het dier werd op 27 december ingeslapen, nadat zij een dag eerder ernstig gewond raakte toen ze kennismaakte met een mannelijke soortgenoot. Dit bevestigt het dierenpark vrijdag aan Omroep Brabant. "Er is altijd een risico bij het introduceren van dieren, zeker bij nevelpanters."