Syrische jongeren overtreden gebiedsverbod, mogelijk ook strafbare feitenHet Openbaar Ministerie doet onderzoek naar zestien jongeren die deel uitmaken van de grotere groep Syrische jongeren die voor overlast heeft gezorgd in de binnenstad van Den Bosch. In totaal zijn zeven jongeren mogelijk betrokken bij strafbare feiten. De andere negen hebben het gebiedsverbod overtreden. Eén jongere is daarvoor bij een supersnelrechtzitting veroordeeld tot een celstraf en een nieuw gebiedsverbod.
Best en Oirschot worden samen Baest, Best-Oirschot of HeidelandenAls je als gemeente gaat fuseren, dan heb je een nieuwe naam nodig. Voor die uitdaging staan de gemeenten Best en Oirschot. Iedereen mocht meedenken over een nieuwe gemeentenaam. Uit bijna tweeduizend inzendingen zijn drie opties overgebleven: Baest, Best-Oirschot of Heidelanden. Het is nu aan de inwoners om te bepalen hoe hun gezamenlijke toekomst straks officieel heet.
Ex-profvoetballer benaderde meisje voor seks: 100 uur werkstraf geëist2 uur geledenTegen Marc Höcher, ex-profvoetballer van Helmond Sport en Willem II, is donderdag in de rechtbank in Breda een werkstraf van honderd uur geëist. Volgens het Openbaar Ministerie heeft de 41-jarige Waalwijker eind september vorig jaar een meisje van zestien jaar oud via WhatsApp seksueel benaderd.
LIVEBLOG112-nieuws: Meerdere mensen nemen elkaar onder vuur op straat, auto wordt geraakt • Fietser belandt in sloot, werklieden schieten direct te hulp16 uur geledenIn dit liveblog houden we je deze donderdag op de hoogte van het laatste 112-nieuws in Brabant. Je vindt hier een overzicht van ongelukken, branden en misdrijven in de provincie. Wil je automatisch updates ontvangen van dit liveblog? Klik dan op het belletje.
Tiener mishandeld in Lepelstraat: nog twee verdachten opgepakt2 uur geledenDe politie heeft woensdagavond nog twee verdachten aangehouden voor de mishandeling van een tiener in Lepelstraat. Het gaat om twee mannen van 40 en 41 jaar oud. Eerder op de dag werden in deze zaak al twee mannen van 30 jaar opgepakt. Na verhoor zijn alle mannen vrijgelaten. Ze blijven verdachten in de zaak.
Guus Meeuwis en Henry van Loon spelen in nieuwe carnavalsfilm van New Kids2 uur geledenDe Tilburgse zanger Guus Meeuwis en acteur Henry van Loon uit Oirschot zullen volgend jaar schitteren op het witte doek in een nieuwe film genaamd CARNAVAL. De film wordt geregisseerd door Flip van der Kuil, een van de bedenkers en makers van de New Kids-serie en films.
Nertsenfokkers krijgen gelijk: compensatie voor ruimen te laag vastgesteld1 uur geledenPelshouders die vanwege het coronavirus drie jaar eerder moesten stoppen met hun nertsenfokkerijen krijgen een hogere vergoeding. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dat de eerder vastgestelde compensatie te laag was. De fokkers die in beroep gingen, krijgen nu alsnog gelijk. Van de 69 geruimde nertsenfokkerijen zaten er 44 in Brabant.
Dinosaurus 'Aurora' van 150 miljoen jaar oud is vanaf nu hier te bewonderen2 uur geledenWie het provinciehuis in Den Bosch binnenkomt, loopt er bijna meteen tegenaan: de langnekdinosaurus Aurora. Het skelet is ruim twintig meter lang en kostte drie dagen om op te bouwen. Het is eigendom van het Oertijdmuseum in Boxtel en werd donderdag onthuld. Opvallend is dat de dino voor wel zestig procent compleet is.
0:26Fietser (80) komt bij botsing onder vrachtwagen terecht en overlijdt5 uur geledenEen 80-jarige fietser is donderdagmorgen om het leven gekomen bij een ongeluk op de Liessentstraat in Uden. De man uit Boekel kwam onder een vrachtwagen terecht en overleed ter plekke aan zijn verwondingen.
Brabant gaat Aziatische hoornaar niet meer uitroeien: 'Lukt niet meer'3 uur geledenDe provincie gaat de bestrijding van de Aziatische hoornaar anders aanpakken. Dit jaar probeert de provincie nog zoveel mogelijk nesten te verwijderen, maar vanaf 2026 worden alleen nog nesten bestreden die een concreet gevaar vormen voor de biodiversiteit of de volksgezondheid. Gemeenten, waterschappen en terreineigenaren moeten vanaf 2026 zelf zorgen voor de bestrijding van de Aziatische hoornaar.
0:28Bijrijder grijpt in bij onwel geworden bestuurder, auto botst op boom3 uur geledenEen auto is donderdagochtend gecrasht op de Spoorlaan in het centrum van Tilburg. De wagen reed twee stoplichten omver en kwam met een harde klap tegen een boom tot stilstand. Twee mannen in de auto raakten gewond.
Gemeente Breda onder vuur na deelname aan promotiefilmpje van Microsoft4 uur geledenDe gemeente Breda ligt onder vuur omdat ze prominent meewerkt aan een promotievideo van techbedrijf Microsoft. In het filmpje vertelt de gemeente hoe ze met behulp van de AI-assistent Copilot efficiënter werkt. Critici noemen dit onverantwoord en spreken van reclame voor een commercieel bedrijf. Dat schrijft het platform Binnenlands Bestuur.
Man haalt met kapmes uit op vol terras en verwondt tweetal: 4 maanden cel4 uur geledenGrote paniek, eind mei op een terras van een café aan de Karperlaan in Helmond. Een man verwondde er twee mensen toen hij in het wilde weg uithaalde met een machete (een soort kapmes). Deze 38-jarige Helmonder stond woensdag voor de politierechter in Den Bosch. Die legde hem een gevangenisstraf op van vier maanden. Ook moet hij een van de slachtoffers een schadevergoeding van ruim 1200 euro betalen.
Stel handelt op Marktplaats en moet 42.000 euro bijstand terugbetalen7 uur geledenEen echtpaar uit Breda moet ruim 42.000 euro aan bijstand terugbetalen, omdat ze jarenlang spullen verkocht op Marktplaats terwijl ze een bijstandsuitkering kreeg. Het stel plaatste in drie jaar tijd in totaal 370 advertenties op Marktplaats waarin ze onder meer fietsen, scooters en schilderijen verhandelde.
'We zijn ontvoerd': Brabanders vast na Israëlische actie tegen hulpschepen6 uur geledenAmmar uit Eindhoven en Osman uit Steenbergen zijn onderweg naar Gaza opgepakt door Israël. De twee mannen voeren mee met een vloot die hulpgoederen naar Gaza probeerde te brengen en de Israëlische blokkade wilde doorbreken. "Als je deze video bekijkt, ben ik ontvoerd door de Israëlische bezettingstroepen en tegen mijn wil in naar Israël gebracht", zegt Ammar in een vooraf opgenomen filmpje op Instagram.
1:26Max vertaalt Taylor Swift, Harry Styles en S10 naar gebarentaal op TikTok8 uur geledenVan Harry Styles en Taylor Swift tot Froukje: Max Abelen (18) uit Boekel maakt TikTok-video’s waarin hij bekende nummers vertaalt naar gebarentaal. Inclusief dansjes en mimiek. “Omdat ik het heel leuk vind om te doen.”
Hoogste woontoren van Eindhoven gaat open en er volgen er nog veel meer9 uur geledenDe hoogste woontoren van Eindhoven opent donderdag. 109 meter is-ie, met 35 verdiepingen. Het gebouw staat op Strijp-S en zo telt deze nieuwe woonwijk alweer een blikvanger. In de afgelopen twintig jaar heeft dit stadsdeel een indrukwekkende verandering doorgemaakt: van gesloten Philipsterrein tot een propvolle woonwijk met veelal hoogbouw. “Het wordt een echte stad”, zegt wethouder Stijn Steenbakkers.
Bosz hoopvol na 1-1: 'Als we zo spelen, kunnen er weinig van ons winnen'9 uur geledenBij PSV wordt positief teruggekeken op het gelijkspel met Bayer Leverkusen (1-1) in de Champions League. Na wat mindere resultaten lijkt de weg naar boven te zijn ingeslagen. Sommige PSV'ers vonden zelfs dat er 'meer inzat'.
0:21Brand legt auto volledig in de as10 uur geledenEen auto met daarachter een aanhanger is in de nacht van woensdag op donderdag verwoest door brand in Helmond. De auto stond op een parkeerplaats aan de Betuwehof in de wijk Rijpelberg. De brandweer had het vuur snel onder controle, maar de auto viel niet meer te redden.
Arianna ervaart zware aardbeving: 'Je beseft hoe kwetsbaar je bent'19 uur geledenDe schrik zit er nog goed in bij Arianna Razenberg uit Wagenberg. Ze is met haar man op wereldreis en was dinsdag op de Filipijnen tijdens de zware aardbeving. Het epicentrum was in zee bij het eiland Cebu, maar zo'n honderd kilometer verderop nog heel goed voelbaar. "Het gebouw begon te schudden, de stroom viel uit en daarna hebben we meteen onze spullen gepakt."
Saibari redt punt voor PSV in Duitsland na kinderlijke fout17 uur geledenPSV heeft het eerste punt in de Champions League behaald. PSV leek op voorsprong te komen, maar na een misverstand in de verdediging bij PSV was het Ismael Saibari die uiteindelijk de eindstand (1-1) tegen het Duitse Bayer Leverkusen op het bord zette.