Gijzelnemer Corné H. gedroeg zich al eerder agressief in gevangenis VughtCorné H., die volgens meerdere bronnen vrijdag mensen gijzelde in de gevangenis in Vught, heeft zich daar al eerder misdragen. Vorig jaar is hij in de boeien geslagen toen hij zich agressief gedroeg. Dat vertelde een officier van justitie destijds tijdens een zitting over een gijzeling in Ede, waarvoor hij is veroordeeld.
Gemeente Nuenen blundert en deelt adressen van 1059 bezwaarmakers tegen azcDe gemeente Nuenen heeft adresgegevens gelekt van inwoners die bezwaar hadden gemaakt tegen de komst van een nieuw, tijdelijk asielzoekerscentrum. Het gaat om 1059 adressen die per ongeluk zijn doorgestuurd naar 52 inwoners van Nuenen. Dat bevestigt een gemeentewoordvoerder aan Omroep Brabant.
VIDEOGijzeling ten einde: medewerkers in veiligheid, verdachte aangehouden7 uur geledenDrie medewerkers van de gevangenis in Vught zijn vrijdagmiddag urenlang gegijzeld op de Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC). Een van hen werd vrij snel vrijgelaten melden bronnen aan Omroep Brabant. Om half zeven werd bekend dat de andere twee medewerkers in veiligheid waren gebracht.
LIVEBLOG112-nieuws: Auto vliegt in brand in Rijen • Droger vliegt in brand, café in Eindhoven ontruimd2 uur geledenIn dit liveblog houden we je deze vrijdag op de hoogte van het laatste 112-nieuws in Brabant. Je vindt hier een overzicht van ongelukken, branden en misdrijven in de provincie. Wil je automatisch updates ontvangen van dit liveblog? Klik dan op het belletje.
Ruzie tussen buurgemeenten escaleert: Etten-Leur sleept Breda voor rechter3 uur geledenEtten-Leur heeft buurgemeente Breda voor de rechter gedaagd om te voorkomen dat maandag de proef met de spitssluiting in Prinsenbeek doorgaat. De gemeente hoopt dat de zaak nog dit weekend dient bij de rechtbank in Breda.
Pratende kerstbrievenbus trekt de aandacht in Sint-Oedenrode3 uur geledenDe Sint is nog niet eens het land uit, maar bij postbezorger Hanneke van Hastenberg staat de kerst al letterlijk en figuurlijk voor de deur. Sinds deze week staat er bij haar huis aan de Componistenlaan in Sint-Oedenrode een pratende brievenbus. "Ze kunnen ook naar de gewone brievenbussen, maar dit is leuker."
Man ronselt twee tieners (15) om brand te stichten en krijgt twee jaar cel3 uur geledenEen 23-jarige man ronselde twee 15-jarige jongens om brand te stichten bij een transportbedrijf aan de Tubantenweg in Oss. De rechtbank in Den Bosch heeft vrijdag geoordeeld dat de man een tweejarige celstraf krijgt. De jongens krijgen een taakstraf.
LIVEBLOG GIJZELINGGijzeling voorbij • ook deze vrijwilliger en bouwvakkers zaten uren vast5 uur geledenDrie medewerkers van de gevangenis in Vught zijn vrijdagmiddag urenlang gegijzeld op de Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC). In dit liveblog lees je de laatste ontwikkelingen. Hier lees je alle verhalen over de gijzeling in de PI Vught.
MISDAAD UITGELEGDRegime in Vught strenger: hoe wordt de EBI steeds meer beveiligd?3 uur geledenEen speciaal aangelegde sluiproute, een permanent vliegverbod en boze advocaten: het regime in en rondom de EBI in Vught wordt steeds strenger. Het is een gevangenis in een gevangenis, met het allerhoogste beveiligingsniveau. Nog nooit wist iemand te ontsnappen uit dit best beveiligde stukje van Nederland. Maar hoé blijft de EBI extra beveiligd worden? En wat merken wij daarvan? Je ziet het in de nieuwe Misdaad Uitgelegd.
VIDEOBurgemeester geschokt na dood automobiliste (21): 'Verschrikkelijk'11 uur geledenRuud van den Belt, burgemeester van de gemeente Steenbergen, zegt geschokt te zijn door het dodelijk ongeluk in Steenbergen donderdagmiddag. Hierbij kwam een 21-jarige vrouw uit Dinteloord om het leven. Bij het ongeluk aan de Zelleput in Steenbergen waren een bus en auto betrokken. Een andere weggebruiker waarschuwde de politie kort voor het ongeluk over gladheid op de weg. De politie onderzoekt nog wat de exacte oorzaak van het fatale incident is.
Brabant ziet veel mogelijke locaties voor kleine kerncentrale7 uur geledenDe provincie Noord-Brabant heeft veel gebieden waar een SMR, een kleine kerncentrale, zou kunnen komen. Op verzoek van de Provinciale Staten liet het Brabantse college de nucleaire dienstverlener NRG Pallas onderzoeken waar technisch gezien ruimte is voor een Small Modular Reactor (SMR). De conclusie is dat er in Noord-Brabant veel mogelijkheden zijn, vooral in het noordelijk deel langs de grote rivieren en op bedrijventerreinen die veel energie nodig hebben.
VIDEOFikse brand in huis Kaatsheuvel, twee katten gered9 uur geledenAan de Mark in Kaatsheuvel is vrijdagmiddag brand uitgebroken in een rijtjeshuis. Er kwam veel rook vrij. De eigenaar van het huis kon zelf de politie bellen, zijn twee katten werden gered.
Vrouw heeft na jaren nog dagelijks last van verkrachtingen, cel geëist11 uur geledenEen vrouw uit Oss zegt tijdens haar relatie meermalen te zijn verkracht door haar vriend. Ze deed aangifte bij de politie en vrijdag eiste justitie anderhalf jaar cel tegen de man. Maar of deze Mari van L. (60) uit Oss die straf ook krijgt, is nog maar de vraag. De vermeende verkrachtingen vonden namelijk plaats in de jaren negentig en zijn nu dus nog heel moeilijk te bewijzen.
VIDEOGeen paard of boot: Sinterklaas komt aan met luchtballon11 uur geledenNiet te paard, over de weg of via het water, maar per luchtballon: Sinterklaas kwam vrijdagochtend op een wel heel bijzondere manier aan in Schijndel. Samen met zijn pieten koos hij ervoor om in een luchtballon af te reizen naar basisschool De Beemd.
Bosz over Formule 1-droom: 'Maar krijg die auto niet eens van z'n plaats' 9 uur geledenIn het weekend dat Max Verstappen voor de wereldtitel gaat, zit een grote fan in Eindhoven. Peter Bosz is al jarenlang een Formule 1-liefhebber en hoopt dat zijn landgenoot op de hoogste trede van het podium mag staan. Maar er is nog een wens bij de PSV-trainer. “Het zou geweldig zijn om ooit in zo’n auto te rijden.”
Nederland doet niet mee aan Eurovisie Songfestival: 'Jammer én gevaarlijk'11 uur geledenOud-winnares Lenny Kuhr (75) uit Eindhoven is teleurgesteld in de beslissing van AVROTROS om Nederland niet mee te laten doen aan het Eurovision Songfestival. Donderdag werd besloten dat Israël mee mag doen aan het festival in 2026 in Wenen. Nederland trok zich terug, omdat de omroep vindt dat deelname van Israël niet te verenigen is met de acties van het land in Gaza.
Architectonisch pareltje in Bladel uitgeroepen tot favoriet 12 uur geledenBruis, het culturele centrum van Bladel, is bij de internationale architectenwereld in de prijzen gevallen. Het markante gebouw sleepte de publieksprijs binnen. In het Kempische dorp verwachten ze nu veel toeristen uit binnen- en buitenland die een kijkje willen nemen bij het architectonische hoogstandje.
Politie wil verdachten schietpartij aanhouden en lost waarschuwingsschot11 uur geledenDe politie heeft donderdagavond in Bergen op Zoom twee mannen aangehouden die mogelijk betrokken warem bij een schietpartij. Omdat een van de mannen niet luisterde, loste een agent een waarschuwingsschot.
VIDEOBrand in appartementencomplex, brandweer redt twee bewoners17 uur geledenIn een appartementencomplex aan de Jan Vermeerlaan in Roosendaal heeft donderdagavond een brand gewoed. De brandweer heeft twee bewoners uit hun appartement gehaald.
A65 gaat dicht in de richting Den Bosch en Tilburg vanwege wegwerkzaamheden11 uur geledenHet verkeer op de snelweg A65 moet komend weekend rekening houden met afsluitingen en omleidingen. Tussen Tilburg-Noord en Oisterwijk zijn onderhoudswerkzaamheden nodig. Dit zorgt volgens Rijkswaterstaat in beide rijrichtingen voor extra reistijd. Er zijn omleidingsroutes over onder meer de A27, de A50 en de A58.
Hinder op Eindhoven Airport door mist voorbij13 uur geledenDe mist die vrijdag over Brabant trok, zorgde vrijdag ook voor hinder op Eindhoven Airport. Vliegtuigen kunnen nu wel weer landen en vertrekken.