Geliefde wijkagent Tonny met motoren en loeiende sirenes uitgezwaaidNa 45 jaar bij de politie kreeg wijkagent Tonny Vermulst (64) uit Best vrijdag een afscheid dat in het dorp niet onopgemerkt is gebleven. Met zes politiemotoren, zwaailichten en sirenes werd hij opgehaald voor zijn laatste rit langs het bureau voor hij met pensioen zou gaan. "Het leek wel of er een koning aankwam", lacht hij. "Ik heb genoten van het eerste tot het laatste moment."
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het NieuwsbladMathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen.
Gestolen auto per toeval binnen paar uur teruggevonden mét dieven erinZojuistIn Bergen op Zoom is zaterdag een bedrijfsauto gestolen en binnen een paar uur teruggevonden, dankzij een alerte medewerker. Die zag de wagen, die volgens de politie erg opvallend is, een paar straten verderop rijden, maar zag dat de logostickers ervan af waren gehaald. Ook zaten er mensen in die ze niet herkende.
LIVEBLOG112-nieuws: Gestolen auto per toeval binnen paar uur teruggevonden mét dieven erin • Boom valt op huis in RijenZojuistIn dit liveblog houden we je deze zaterdag op de hoogte van het laatste 112-nieuws in Brabant. Je vindt hier een overzicht van ongelukken, branden en misdrijven in de provincie. Wil je automatisch updates ontvangen van dit liveblog? Klik dan op het belletje.
Lisanne kreeg rust door pijn en beschadigde zichzelf tien jaar lang1 uur geledenLisanne (26) uit Breda beschadigde zichzelf bijna tien jaar lang. Het begon op haar twaalfde toen ze zich per ongeluk verbrandde. Al snel werden het scherpe voorwerpen. Op haar 21ste besloot ze hulp te zoeken. Nu helpt Lisanne anderen die aan zelfbeschadiging doen. Deze zondag is het de Internationale dag voor bewustwording rond zelfbeschadiging en vindt ze het tijd om haar verhaal te doen.
Provincie verlost van verlieslijdende monumenten, ook al kost dat 4 miljoen3 uur geledenDe provincie kan zo goed als zeker acht monumenten voor een schijntje verkopen aan monumentenbeheerder BOEi. Het gaat om onder meer het kasteel in Dussen, waarvan het dak lekt. De monumenten zijn nu nog in handen van Monumentenbeheer Brabant (MBB), waarvan de provincie 72,6 procent van de aandelen in handen heeft. De provincie wil daar vanaf, onder meer omdat het al lange tijd slecht gaat met de financiën van MBB.
VERVLOGEN VERLEDENDuizend mensen 'doodgebliksemd' toen ze deze grens wilden passeren6 uur geledenDe grens tussen Brabant en België oversteken is nu een fluitje van een cent. Maar ruim honderd jaar geleden is dat heel anders. Hekken scheiden beide gebieden van elkaar en daar tussenin loopt een 332 kilometer lange stroomdraad waardoor liefst 2000 volt elektriciteit stroomt. Zo'n duizend mensen overleven de grensovergang niet omdat ze de Dodendraad aanraken en worden 'doodgebliksemd'.
VERKIEZINGENGemeenteraadsverkiezingen 2026: kijk hier waar je kunt stemmen in Brabant2 uur geledenOp 18 maart 2026 is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. In heel Brabant openen honderden stemlokalen hun deuren. Benieuwd waar jij je stem kunt uitbrengen? Hier vind je een overzicht van de stemlocaties in jouw gemeente.
DRUGSAFVAL IN BRABANTDeze mannen zorgen ervoor dat drugsafval wordt opgeruimd7 uur geledenDrugscriminelen kunnen niks met de gevaarlijke chemische goedjes die overblijven na het maken van drugs. Daarom dumpen ze het vaak op afgelegen plekken. Wanneer het drugsafval wordt ontdekt, komen er een heleboel mensen in actie. Maar wie zijn eigenlijk die mensen in speciale pakken die de blauwe vaten drugsafval opruimen en wat gebeurt ermee?
VIDEOMan die onwel werd in hotel Oisterwijk draaide door en had kamer vernield6 uur geledenDe man die vrijdagavond buiten bewustzijn raakte in een hotel aan de Almystraat in Oisterwijk en in kritieke situatie naar een ziekenhuis werd gebracht, had de kamer waarin hij verbleef vernield. Na de herrie die hij veroorzaakte, werd rond kwart over acht de politie gebeld met de boodschap dat iemand 'volledig zou doordraaien'.
Deze prof zit midden in een zeer bijzonder voetbalsprookje: 'Gekkenhuis'4 uur geledenHij noemt het zelf een bizarre periode. Jordi Altena (22) uit Sleeuwijk voetbalde vorig jaar nog bij de amateurs van De Treffers, maar draagt inmiddels het shirt van de Schotse koploper Heart of Midlothian. De Champions League lonkt en ook buiten het voetbal om vermaakt hij zich opperbest. “Edinburgh is een gruwelijke stad.”
VIDEO39 procent mannen heeft mentale problemen, profvoetballer Thomas had ze ook8 uur geledenThomas Marijnissen was een talentvolle jeugdspeler bij NAC. Net toen hij de overstap had gemaakt naar de selectie van het eerste elftal, brak hij zijn profloopbaan af. Hij moest wel. Door mentale problemen kón hij eenvoudig weg niet meer. "Ik zag het niet meer zitten."
STUIFMAILLast van mieren? Frans weet wel hoe je de beestjes weg krijgt8 uur geledenBoswachter Frans Kapteijns deelt wekelijks zijn kennis over de natuur. Iedereen kan vragen insturen via [email protected]. Dit keer besteedt Frans onder meer aandacht aan een mars voor meerkoeten, ooievaars in de buurt, mieren en een mooi winterfenomeen. Deel twee van deze Stuifmail wordt zondagochtend gepubliceerd.
POLITIEKE PARADIJSVOGELSVan presentatiemicrofoon naar interruptiemicrofoon: Eefke wil in de raad6 uur geledenVelen kennen Eefke (45) Boelhouwers als radiopresentatrice van Omroep Brabant, ook al is ze vier jaar weg. Ze wil nu de gemeentepolitiek in en staat op de tweede plaats van de nieuwe partij Eindhoven Voor Elkaar (EVE). “Eindhoven zit in mijn hart en kan er ook nooit meer uit. De stad is op mijn rug getatoeëerd.”
Rijbewijzen afgepakt van bestuurders die veel te hard rijden10 uur geledenDe verkeerspolitie Oost-Brabant heeft een drukke vrijdagnacht achter de rug. Meerdere automobilisten trokken zich weinig aan van de maximumsnelheid en moesten hun rijbewijs inleveren. Daarnaast werden meerdere automobilisten betrapt op rijden onder invloed.
Inval bij nachtwinkel in Uden door douane, politie en gemeente10 uur geledenDe douane deed vrijdagavond samen met de politie en medewerkers van de gemeente een inval in nachtwinkel LekkerEnzo aan de Oranjestraat in Uden. De politie zou bij het begin van de actie kogelwerende vesten hebben gedragen.
Rico Verhoeven gaat strijden om wereldtitel boksen bij piramides van Gizeh20 uur geledenEind november maakte Rico Verhoeven bekend te stoppen als wereldkampioen kickboksen bij Glory. Hij wilde zich richten op nieuwe mogelijkheden binnen de vechtsport. Nu weten we wat die nieuwe uitdaging is. Verhoeven gaat op zaterdag 23 mei strijden om de wereldtitel boksen tegen de Oekraïner Oleksandr Usyk. Plaats van handeling: aan de voet van de piramides van Gizeh in Egypte.
Man scheurt met 182 kilometer per uur bij Vught en is rijbewijs kwijt19 uur geledenTwee automobilisten moesten vrijdagavond hun rijbewijs inleveren omdat ze veel te hard reden. Een bestuurder reed 182 kilometer per uur op de snelweg bij Vught, waar je 100 mag. Op de A59 tikte een automobilist 152 kilometer per uur aan. Ook haalde hij twee keer in via de vluchtstrook.
VIDEOBrand verwoest auto in Helmond, derde autobrand in week tijd10 uur geledenEen geparkeerde auto is vrijdagnacht uitgebrand aan de Isidoor Opsomerstraat in Helmond. Het vuur werd rond kwart over een ontdekt. Het is deze week al de derde autobrand in Helmond.
Hulpdiensten rukken massaal uit naar hotel Oisterwijk, man naar ziekenhuis17 uur geledenEen man is vrijdagavond vanuit Oisterwijk in kritieke toestand naar een ziekenhuis gebracht. De man verbleef in een hotel aan de Almystraat en raakte buiten bewustzijn. Even daarvoor hoorden hotelgasten herrie en kabaal vanaf de hotelkamer.
Willem II zeker van nacompetitie, ondanks onzekerheid over periodetitel18 uur geledenHet is Willem II nog niet gelukt om definitief beslag te leggen op de derde periode. Vrijdagavond leek alles de goede kant op te vallen voor de Tilburgers. Zelf won de ploeg met 0-3 bij FC Emmen, terwijl Jong PSV gelijkspeelde tegen FC Dordrecht. Daardoor gaan de Tricolores nu aan kop in de stand van de derde periode. Toch is de buit nog niet binnen. Wel is de ploeg zeker van deelname aan de nacompetitie. We leggen het je uit.
NAC lijdt pijnlijke nederlaag in degradatiekraker met Telstar18 uur geledenNAC heeft vrijdagavond op bezoek bij Telstar een pijnlijk nederlaag geleden in de strijd tegen degradatie. Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van NAC, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft nu 21 punten, 1 punt minder dan NAC.