Kampbewoners 'kunnen niet begrijpend lezen' en doen nu aangifte tegen Breda"De bagger komt boven", zegt Bart Hülters van de stichting Woonwagenbelangen Breda als hij de deur van het politiebureau achter zich dichttrekt. Dinsdagmiddag deed hij met zijn vrouw Leonie en de bekende advocaat Peter Schouten aangifte van discriminatie tegen de gemeente Breda.
Weterings stopt en kiest voor zijn kleinkind: ‘Het wordt heel anders’Na 43 jaar vindt burgemeester Theo Weterings (66) van Tilburg het wel genoeg. Hij stopt met besturen en kiest voor zijn privéleven. 31 augustus neemt hij afscheid. Er zijn nog andere dingen in het leven, vindt hij: “Nu maak ik samen met mijn vrouw de keuze om ons kleinkind de prioriteit te geven.”
VIDEOVerf is weer uit het buitenbad, wekenlange sluiting voorkomen: 'Heel blij'3 uur geledenHet grote openluchtbad in Veghel is dinsdag weer open voor fanatieke baantjestrekkers. Een week eerder werd na sluitingstijd door onbekenden witte verf in het vijftigmeterbad gegooid. Met man en macht is er de afgelopen dagen gewerkt om het water schoon te krijgen. "Het water is nog koud, maar dat houdt ze niet tegen", vertelt Mohamed Moawad, toezichthouder van het Laco-buitenbad.
LIVEBLOG112-nieuws: Telefoonwinkel vol rook, hulpdiensten rukken uit • Auto op zijn kant bij botsing tussen twee auto's20 uur geledenIn dit liveblog houden we je deze dinsdag op de hoogte van het laatste 112-nieuws in Brabant. Je vindt hier een overzicht van ongelukken, branden en misdrijven in de provincie. Wil je automatisch updates ontvangen van dit liveblog? Klik dan op het belletje.
0:21Man (24) werd ontvoerd, flink mishandeld en bedreigd met een pistool5 uur geledenDe 24-jarige man die eind januari werd ontvoerd in Breda is stevig mishandeld door zijn ontvoerders. Ze bedreigden hem met een pistool en bonden hem vast in een huis in Steenbergen. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Breda waar de eerste verdachte, Angelo D. (24) uit Zundert, voor de rechter moest verschijnen.
Demi wil advocaat worden en is ook heel succesvol op atletiekbaan2 uur geledenDemi van den Wildenberg debuteert komend weekend op het WK estafette in China. Maar hardlopen is zeker niet het enige waar de 25-jarige Helmondse veel tijd instopt. Volgend schooljaar wil de toekomstig advocate haar master van de opleiding Rechtsgeleerdheid afronden. Ook is ze erg populair op social media. “Het is voor mij belangrijk dat ik niet 24 uur per dag met sport bezig ben, daar ben ik niet voor gemaakt.”
Meisje (15) betrapt man die zichzelf bevredigt bij speeltuin6 uur geledenEen 15-jarig meisje heeft zaterdagmiddag een man betrapt die zichzelf aan het bevredigen was bij de speeltuin aan de Kleinakkerweg in Eindhoven. Op dat moment waren er kinderen aan het spelen. Toen de man werd aangesproken, sloeg hij op de vlucht. Uiteindelijk wist de politie de schennispleger aan te houden. Het gaat om een 30-jarige man uit Schijndel.
Giro d’Italia start vrijdag met drie Brabanders: 'Altijd eervol'2 uur geledenBrabanders Jan Maas, Bram Welten en Steven Kruijswijk doen vrijdag mee aan wielerronde Giro d'Italia. Voor Maas (29), afkomstig uit Huijbergen, wordt het zijn debuut in de ronde van Italië. De Giro is niet helemaal onbekend voor hem, bij de editie Next Gen in 2018 werd hij vijftiende.
0:30Leegstaand huisje in bossen afgebrand, getuigen zien vier jongens wegrennen3 uur geledenEen leegstaand huisje en een buiten-wc zijn dinsdagmiddag in de bossen aan de Heikantstraat in Waalre afgebrand. Getuigen hebben vier jongens weg zien rennen. Het huisje stond al jaren leeg, maar was een trekpleister voor jongeren. De politie doet onderzoek naar de brand en vraagt getuigen zich te melden.
0:45Piet (72) plaatste bloembakken tegen verkeer, auto raakte toch zijn huis5 uur geledenHij plaatste extra zware bloembakken in de tuin, omdat hij altijd bang was dat iemand vanaf de kruising tegen zijn huis zou botsen. Maar die bakken konden niet voorkomen dat het huis van Piet Verschure (72) toch is geraakt. Dat gebeurde dinsdagochtend, toen een wagen van de weg raakte, tegen een fietser botste en vervolgens tegen zijn huis aan de Wielstraat in Kaatsheuvel knalde.
Brabantse dames aan top Vuelta Femenina: Gerritse pakt leiderstrui3 uur geledenDe 23-jarige Femke Gerritse uit Rosmalen heeft de derde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. Ze schoot tijdens de sprint Marianne Vos voorbij, die maandag nog de groene sprinttrui had gewonnen.
Zeven kilo xtc gevonden in auto, man (19) opgepakt4 uur geledenEen 19-jarige man uit Sint-Michielsgestel is zondag aangehouden omdat agenten zeven kilo aan xtc-pillen op de achterbank van een auto langs de A28 vonden.
0:20Jong meisje ernstig gewond door aanrijding6 uur geledenEen jong meisje is dinsdagmiddag ernstig gewond geraakt doordat ze werd aangereden door een auto op de Leijsenhoek in Oosterhout. Er werd een traumahelikopter opgeroepen en het kindje is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
3:06Noortje en Bregje zwommen voor de koning: 'Superkoud, maar heel bijzonder'7 uur geledenOp Bevrijdingsdag doken de Brabantse synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer in het koude water van de Amstel, waar ze pal voor de koning, koningin en duizenden toeschouwers een indrukwekkende choreografie uitvoerden vol symboliek rond vrijheid. Heel wat anders dan een kür op de Olympische Spelen, maar minstens zo indrukwekkend.
0:30Brand uitgebroken in hamburgerrestaurant, straat afgesloten6 uur geledenIn een hamburgerrestaurant aan de Haagdijk in Breda is dinsdagmiddag kort brand uitgebroken. Rond drie uur was de brand geblust. De straat is nog afgesloten.
0:17Man (48) overleden bij botsing tussen betonmixer en vrachtwagen11 uur geledenBij een botsing tussen een vrachtwagen en een betonmixer is dinsdagochtend een 48-jarige man overleden op de A59 bij Heesch. Het gaat om de bestuurder van een van de twee voertuigen, een man uit het Gelderse Wamel. De snelweg was urenlang dicht vanuit Oss richting Den Bosch en werd vlak voor half zeven weer vrijgegeven.
Advocaat Peter Gillis: koper van vakantieparken heeft nog niet betaald9 uur geledenPeter Gillis heeft nog geen geld ontvangen van de koper van zijn vakantieparken. Dat zegt zijn advocaat dinsdag. Ook heeft de koper de benodigde informatie nog niet aangeleverd. Het gaat dan bijvoorbeeld om de namen van de financiers achter de overname. Omdat de koper niet voldoet aan zijn verplichtingen wordt nu vanaf dinsdag een dwangsom opgelegd van 100.000 euro per dag.
0:12Twee gewonden na botsing, auto eindigt tegen huis9 uur geledenEen auto is dinsdagochtend in Kaatsheuvel van de weg geraakt, op een fietser gebotst en vervolgens tegen een huis gereden. Het ongeval gebeurde op de Wielstraat. Een inzittende van de auto en de fietser zijn gewond geraakt.
Theo Weterings (66) stopt als burgemeester van Tilburg11 uur geledenTheo Weterings stopt op 31 augustus als burgemeester van Tilburg. Dat maakte hij zojuist bekend. Weterings is 66 en hij voelt de intensiteit van zijn werk en de lange werkweken steeds meer als beperking. Hij wil meer tijd voor ‘plezier en levensgeluk’ met zijn echtgenote. Weterings is sinds november 2017 burgemeester van Tilburg.
0:36Brand winkelcentrum raakt medewerkers: 'Legt alles hier plat'11 uur geledenDe Albert Heijn in winkelcentrum Eckart in Eindhoven blijft voorlopig gesloten na de brand die daar maandagnacht uitbrak. De supermarkt heeft flinke rookschade opgelopen. Oorzaak was een brand in een airco-unit op het dak van het winkelcentrum. Jacqueline stond dinsdagochtend vroeg klaar om bij de AH te gaan werken, toen ze het nieuws hoorde. "Ik ben best wel verdrietig", zegt ze.
Lovende reacties na UFC-zege De Ridder: 'Het beste wat ik van hem zag'12 uur geledenKooivechter Reinier de Ridder (34) uit Breda boekte afgelopen weekend zijn derde zege op rij in het Ultimate Fighting Championship (UFC). Hij klopte de Amerikaan Bo Nickal. Met De Ridder heeft Nederland eindelijk weer een vechter aan de top van de UFC, de grootste vechtsportorganisatie van de wereld.