Brand verwoest auto in Helmond, vijfde autobrand in tien dagen tijdEen geparkeerde auto is donderdagnacht in vlammen opgegaan aan de Kasteel Noord in Helmond. Het vuur werd rond een uur 's nachts ontdekt.
Ruim 200.000 bestuurders op de bon geslingerd, vaste flitser spant de kroonDe Brabantse weggebruiker heeft de staatskas in de periode januari-april weer flink gespekt. In totaal werden er ruim 200.000 verkeersboetes uitgedeeld. Het grootste aandeel kwam van bestuurders die te hard langs vaste flitspalen scheurden.
Rechter buigt zich over azc Nuenen: omwonenden eisen schorsing vergunning10 uur geledenEen klein groepje tegenstanders probeerde donderdag bij de rechtbank in Den Bosch de opening van het asielzoekerscentrum in Nuenen tegen te houden. Hoewel de gemeente ruim duizend bezwaren ontving tegen het azc aan de Pastoorsmast, konden veel bezwaarmakers niet meedoen aan de rechtszaak omdat zij volgens de regels te ver van de locatie wonen. Ze vinden allemaal dat de opvang op de verkeerde plek is.
112 NIEUWSLIVE 112-nieuws | Politie trekt wapen bij aanhouding automobilist in Breda | Automobilist met drugs en zonder geldig rijbewijs aangehoudenZojuistHet laatste 112-nieuws uit Brabant lees je in dit liveblog. Hier vind je actuele meldingen van politie, brandweer, ambulance en andere hulpdiensten uit de provincie. Wil je automatisch updates ontvangen? Klik dan op het belletje.
Bouchra D. heeft spijt van moorddocumentaire: 'Veel negatieve berichten'ZojuistBouchra D. (26) heeft spijt dat ze aan een documentaire heeft meegewerkt over de moord op haar zus Anouk. Dat vertelde ze in de rechtbank in Den Bosch, waar de verlenging van haar tbs met voorwaarden werd besproken. Volgens Bouchra kreeg ze zoveel negatieve reacties dat ze achteraf spijt heeft dat ze mee heeft gewerkt.
Dronken bestuurder ramt auto en zorgt voor veel schade in Eindhoven9 uur geledenEen dronken vrouw heeft donderdagavond voor veel schade gezorgd op de Rode Kruislaan in Eindhoven. De vrouw ramde een van de auto’s die in een parkeervak stond en belande met haar eigen auto op de zijkant. De geparkeerde auto botste weer tegen een andere auto.
Oppositie fel over uitstel besluit Moerdijk: ‘Inwoners willen helderheid’10 uur geledenEnkele oppositiepartijen zijn donderdag kritisch over de wending die het kabinet heeft gegeven aan het al dan niet opheffen van Moerdijk. Eind mei meldde staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat, CDA) dat een scenario waarin het dorp kan blijven bestaan 'nadrukkelijker' in beeld is. Deze maand komt er nog geen kabinetsbesluit, in tegenstelling tot wat eerder werd aangekondigd.
VIDEOOndanks dyslexie en pestverleden slaagt Storm voor examen11 uur geledenEen spannende dag voor 26.560 eindexamenkandidaten in Brabant. Kan de vlag uit of niet? De spanning bij de 15-jarige Storm en zijn moeder was donderdagmiddag om te snijden. "Als ik Nederlands niet haal, ben ik sowieso gezakt." En dan komt dat bekende belletje… en valt Storm secondenlang stil.
Vijf jaar cel voor man (20) die ex-vriendin verkrachtte in zijn huis11 uur geledenEen 20-jarige man uit Veldhoven moet vijf jaar de cel in voor de verkrachting van zijn ex-vriendin in zijn huis. Hij bond in september de armen van het slachtoffer vast, kneep haar keel dicht en bedreigde haar met messen terwijl hij haar verkrachtte. Ook hield hij haar tegen haar zin vast in zijn huis.
Menselijke sloopkogel met kracht van dolle neushoorn: 'Adrenaline geweldig'10 uur geledenVeel mensen zullen weleens flitsen van een Amerikaanse worstelshow met bijvoorbeeld Hulk Hogan op televisie hebben gezien. In Nederland is showworstelen relatief klein, maar daar wil Rik ‘Stormram’ Slager verandering in brengen. De Nistelrodenaar staat volgende week zondag in een worstelshow in Podium Azijnfabriek in Den Bosch. “Het is heel mooi hoe de mensen op je reageren.”
Milos (23) is jongste wethouder van NL: 'Ik vergader op mijn slaapkamer'11 uur geledenNog geen vijf jaar geleden vulde Milos Boksan aardappels bij in de supermarkt. Maar sinds woensdag mag de 23-jarige Waalwijker zich, namens de VVD, de jongste wethouder van Nederland noemen. Volgende week wordt hij officieel geïnstalleerd als wethouder én eerste locoburgemeester van Waalwijk. "Ik had dit totaal niet zien aankomen."
DONDERDAG GEMISTCamper in Boxmeer en reünie van K-otic: dit gebeurde vandaag11 uur geledenEen camper zorgt voor onrust, Stefan voelt zich weer 21 dankzij een reünie van K-otic en maaien gaat vaker mis. Deze vijf verhalen moet je donderdag gelezen hebben.
VIDEOPasgeboren puntlipneushoorn laat zich voor het eerst zien: 'Heel bijzonder'12 uur geledenHet was donderdag even spannend bij Safaripark Beekse Bergen in Hilvarenbeek: zou de pasgeboren puntlipneushoorn Banji zich laten zien? Na even wachten kwam hij toch echt naar buiten, tot grote vreugde van bezoekers en verzorgers. "Hij ging meteen op ontdekking."
Fietsers negeren massaal verbod op druk plein: 'Meer dan honderd per uur'12 uur geledenHet fietsverbod op het Pieter Vreedeplein in Tilburg blijkt een enorme papieren tijger. Honderden fietsers per uur lappen het verbod aan hun laars en fietsen tóch het plein over. De gemeente kijkt naar nieuwe oplossingen om de overlast van de tweewielers de kop in te drukken.
VIDEOMan neergeschoten op terras van Tilburgse friettent, politie zoekt schutter13 uur geledenEen man is donderdagmiddag neergeschoten op het terras van een frietzaak aan de Thomas van Aquinostraat in Tilburg. Hij werd in zijn been geraakt. De schutter is op de vlucht geslagen.
Grote reddingsoperatie: tientallen varkens in put, meerdere dieren dood12 uur geledenTientallen varkens hebben donderdag de hele dag vastgezeten in een put van een boerderij aan de Gewande in Den Bosch. "Het merendeel is gered, maar een aantal dieren heeft het niet overleefd", zegt een woordvoerder van de brandweer. De brandweer was de hele dag met veel wagens en personeel aanwezig.
Daders plofkraak hebben niets buitgemaakt door beveiliging automaat13 uur geledenDe plofkraak bij een geldautomaat aan de Mierloseweg in Helmond heeft de daders niets opgeleverd. Dat zegt een medewerker van Euronet, de eigenaar van de automaat, donderdagmiddag tegen Omroep Brabant. "Het lijkt erop dat de daders weinig buit hebben gemaakt, en al hebben ze wat briefjes geld, dan zitten die helemaal onder de zwarte inkt", vertelt hij.
34-jarige man steekt ex-vrouw neer na ruzie om eten: vier jaar cel13 uur geledenEen 34-jarige man uit Best is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar, waarvan één voorwaardelijk. Hij stak zijn ex-vrouw in september vorig jaar met een mes in haar zij en sloeg haar een gebroken jukbeen. Hun vier jonge kinderen zagen dit gebeuren.
Roy Donders lag wakker van faillissement en geldzorgen: 'Vreet aan je'13 uur geledenRoy Donders heeft nachten wakker gelegen van geldzorgen nadat zijn bedrijf failliet ging. Tijdens de coronaperiode moest hij het faillissement aanvragen van zijn winkel en vielen ook zijn inkomsten uit optredens weg. Die periode heeft hem veel geleerd, vertelt de Stylist van het Zuiden (35) aan RTL Boulevard.
VIDEOVerdachte van doden jeugdtrainer Berghem blijft negentig dagen langer vast16 uur geledenDe 35-jarige man uit Oss die werd aangehouden na de dood van de 47-jarige Bas van Lanen uit Berghem blijft negentig dagen langer vastzitten. De jeugdtrainer uit Berghem werd op 29 mei levenloos gevonden in een sloot in het buitengebied van Herpen.
Man bedreigt supermarktmedewerker met schaar en scheldt hem verrot14 uur geledenEen man is eerder dit jaar door het lint gegaan tegen een supermarktmedewerker in Eindhoven. De man, die mogelijk iets probeerde te stelen, bedreigde de medewerker met een schaar. Hij sloeg na de bedreiging op de vlucht en is daarna nooit gepakt. Dat meldt de politie donderdag.