Brechtje tennist dag en nacht voor goed doel, dit is hoe veel ze ophaalt"Jeetje wat was het lang. Ik ben blij dat het gebeurd is", zijn de eerste woorden die Brechtje Bruls na haar 33-uur-durende tennismarathon weet op te brengen. Zaterdag sloeg ze haar laatste bal over het net in de Hiltenhal in Hilvarenbeek. En dat allemaal om geld op te halen voor Stichting Quiet.VIDEO
De tattoo van René vertelt een verdrietig familieverhaal: 'Heb het gehaald'René Schuurman (60) kwam uit een "gewoon" gezin van vier. Hij is als laatste geboren, op zijn 58e was hij als laatste over. Zijn tattoo vertelt het verhaal achter deze verdrietige mijlpaal. "Ik voel me soms Remi, alleen op de wereld."MIJN TATTOO EN ZIJN VERHAAL
Studenten testen eigen zonne-ambulance in Kenia: 'We zijn tevreden'4 uur geledenDe eerste testdag met de zonne-ambulance Stella Juva van de Technische Universiteit Eindhoven in Kenia is vrijdag goed gegaan. Het is de eerste zonne-ambulance ter wereld, ontworpen door 23 studenten van het Solar Team Eindhoven. "We zijn hartstikke tevreden", vertelt studententeammanager Mathijs van Gerven uit Oirschot.
112 NIEUWSLIVE 112-nieuws | 'Rook' langs zandpad in Biezenmortel blijkt damp van gedumpt drugsafval | Motorrijder gelanceerd na botsing in Eindhoven en raakt zwaargewond3 uur geledenHet laatste 112-nieuws uit Brabant lees je in dit liveblog. Hier vind je actuele meldingen van politie, brandweer, ambulance en andere hulpdiensten uit de provincie. Wil je automatisch updates ontvangen? Klik dan op het belletje.
VIDEOMotorrijder (75) komt om het leven na botsing tijdens toertocht in Oirschot6 uur geledenOp de Steenrijt in Oirschot is zaterdagmiddag een 75-jarige motorrijder uit Waalwijk om het leven gekomen. Hij kwam ten val en overleed ter plekke.
ZATERDAG GEMISTWorstenbrood met ananas en nieuwe sprinkhaansoort: dit gebeurde vandaag2 uur geledenVan een worstenbrood met ananas tot drie keer dezelfde, nieuwe sprinkhaansoort. Dit zijn de vijf verhalen die je op zaterdag gelezen moet hebben.
Motorrijder gelanceerd na botsing in Eindhoven en raakt zwaargewond4 uur geledenEen motorrijder is zaterdagmiddag zwaargewond geraakt nadat hij op de Scherpenering in Eindhoven op een auto botste. Door de klap werd hij van zijn motor gelanceerd. De man kwam zo'n twintig meter verderop in een diepe sloot terecht.
Zwembadaannemers overspoeld met aanvragen: 'We houden het niet meer bij'6 uur geledenEerst waren het vooral airco-installateurs die drukte merkten tijdens warme zomers. Nu zien ook zwembadaannemers de vraag toenemen en flink ook. Steeds meer mensen kiezen voor een zwembad in de tuin en bedrijven krijgen meer aanvragen dan ze kunnen aannemen. "We moeten selectief zijn, die luxe hebben we nu", zegt Ben Veerman van Veerman Zwembaden in Schijf.
Met deze Brabanders is de staf van het Nederlands elftal compleet4 uur geledenDe nieuwe Spaanse bondscoach Xavi Hernández heeft zijn staf voor het Nederlands elftal compleet. Ruud van Nistelrooij uit Heesch en Eindhovenaar Patrick Lodewijks blijven als assistent-bondscoach en keeperstrainer bij Oranje. Ook oud-PSV'er Adil Ramzi gaat als assistent-bondscoach aan de slag.
Hardloopwedstrijd afgelast vanwege gevaar op vallende takken5 uur geledenDe Beekloop in Eindhoven gaat niet door. De hardloopwedstrijd zou komende woensdag gelopen worden maar is afgelast. De organisatie vindt het niet verantwoord om het evenement door te laten gaan, vanwege grote takken die mogelijk kunnen afbreken door de droogte.
Lichaam van vermiste man uit Heusden gevonden in de Waal8 uur geledenHet lichaam van de sinds dinsdag vermiste 74-jarige man uit Heusden is zaterdag gevonden in de Waal bij Zaltbommel. De politie vond het lichaam bij een stenen dam in de rivieroever.
Worstenbrood in 'jaren 70 stijl': deze smaak wil je proeven!9 uur geledenWelke smaak moet een worstenbroodje hebben met als inspiratie het jaartal 1976? Bakker Jan Nagelkerke uit Oudenbosch heeft er lang over nagedacht. Uiteindelijk kwam hij met een bijzondere twist: ananas en kerrie!
Maarten van der Weijden stelt cheque-overhandiging na zwemtocht uit8 uur geledenZwemmer Maarten van der Weijden (45) stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum voorlopig uit. Dat laat hij zaterdag weten. De Vughtenaar wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.
Roeien vond ze eerst stom, nu verdedigt deze laatbloeier de wereldtitel7 uur geledenMargot Leeuwenburgh uit Breda mag met recht een laatbloeier worden genoemd. Tot haar 21ste had ze nog nooit in een roeiboot gezeten, maar nu op 30-jarige leeftijd verdedigt ze volgende maand haar wereldtitel. “Alleen maar zuipen bij een vereniging vond ik niet leuk, daarom ben ik gaan roeien.”
Automobilist slaapt roes uit in auto naast snelweg A58 bij Oirschot10 uur geledenEen automobilist sliep vrijdagochtend zijn roes uit op de vluchtstrook van de snelweg A58 bij de afslag Oirschot. Dat maakte de politie zaterdagochtend bekend. Iemand had gezien dat de man met zijn hoofd op het stuur van zijn auto lag. De politie vreesde voor het ergste en ging snel naar de automobilist toe.
Beginnend automobilist is zo dronken dat hij volgteken agent niet begrijpt13 uur geledenEen beginnend automobilist moest vrijdagnacht zijn rijbewijs inleveren bij agenten van de politie Boxtel-Vught-Gestel. Hij had liefst zeven keer meer gedronken dan is toegestaan.
Explosie bij auto in Den Bosch, politie zoekt getuigen9 uur geledenEen auto aan de Saxofoon in Den Bosch is vrijdagavond beschadigd geraakt bij een explosie. Het gaat waarschijnlijk om zwaar vuurwerk. Er is niemand gewond geraakt.
STUIFMAILIn 1 week tijd zagen 3 luisteraars dezelfde nieuwe soort, Frans weet welke13 uur geledenBoswachter Frans Kapteijns deelt wekelijks zijn kennis van de natuur. Iedereen kan vragen insturen via [email protected]. Dit keer besteedt Frans onder meer aandacht aan een mooi beestje dat in het bos leeft, twee slakken die het samen doen, drie luisteraars die in één week tijd op verschillende locaties eenzelfde nieuwe soort ontdekten en een vreemde zonnebloem. Deel twee van deze Stuifmail wordt zondagochtend gepubliceerd.
Gebedsgenezer De Wal haalt veelbesproken Amerikaanse prediker naar Dussen14 uur geledenOoit zag gebedsgenezer Tom de Wal uit Dussen zelf het licht in Amerika, nu haalt hij een Amerikaanse evangelist naar Dussen. Woensdagavond spreekt televisie-evangelist Jesse Duplantis tijdens een evenement van de Brabantse gebedsgenezer. Hij is een bekend gezicht binnen het welvaartsevangelie. Volgens cultuurtheoloog Frank Bosman is het heel begrijpelijk dat De Wal Amerikaanse sprekers uitnodigt. "De oorsprong van zijn gedachtegoed ligt in Amerika."
VERVLOGEN VERLEDENMarinus verloor letterlijk zijn kop door deze brand12 uur geledenHeeft hij de fik aangestoken of is hij er keihard ingeluisd door de nazi's? We zullen het nooit zeker weten. Vaststaat dat de brand die in 1933 het Duitse parlementsgebouw in de as legde, de in Den Bosch opgegroeide Marinus van der Lubbe letterlijk de kop kostte. In 1934 werd de toen pas 24-jarige, grotendeels blinde metselaar in Leipzig onthoofd met een guillotine.
Als dat maar goed gaat: kris-kras op de brommer door Brabant11 uur geledenDe geur van benzine en het geknetter van twee oude Puch-brommers... Steenbergen heeft het in alle vroegte geweten. Daar was de start van de brommertour die de collega's van Omroep Brabant gaan maken. Vijf dagen lang trekken onze presentatoren kriskras door de provincie om stemmen binnen te halen voor de Top 1976.