Vogelwandeling de Pannenhoef

LET OP: het bovenstaande adres is NIET het adres waar u heen kunt voor de wandelingen. De verzamelplaats wordt pas bekend gemaakt voor de wandeling nadat u zich heeft aangemeld.

Vrijdag 27 juni gaan de natuurgidsen van IVN Mark & Donge en IVN Dintel- en Marklanden samen rond zonsondergang op zoek naar de nachtzwaluw.

Dit is misschien wel de meest bijzondere en geheimzinnige vogel van Nederland. Hij is alleen in de zomer in ons land. Vooral het geluid dat hij maakt, is zeer apart; wanneer je het hoort, weet je zeker dat je met de nachtzwaluw te maken hebt. 

We wandelen deze avond in het donker door bos en hei, bij hóge uitzondering midden in het broedseizoen. We weten dat de nachtzwaluw in dit gebied zit, maar of hij zich tijdens onze wandeling laat horen en/of zien maakt hij helemaal zelf uit. De natuur laat zich nou eenmaal niet voorspellen. Onze gidsen vertellen je onderweg wel van alles over deze vogel. 

De nachtzwaluw brengt alleen de zomer door in Nederland. In de winter zit hij in tropisch Afrika, vooral in het zuidoosten (Kenia, Tanzania, Mozambique en Zuid-Afrika tot aan Kaap de Goede Hoop). Dat betekent dat hij 11.000 km overbrugt om van zijn broedgebied in zijn overwinteringsgebied te komen.

Houd het actuele weerbericht in de gaten en pas je kledingkeuze daarop aan. Denk ook aan muggen (lange mouwen, evt. muggenspray) en eventueel teken (lange broek). 

De wandeling start om 21:30 uur en duurt tot ongeveer 23:00/23:30 uur.

Aantal deelnemers is zeer beperkt! Daarom geldt “wie het eerst komt, die het eerst maalt”.

Na inschrijving ontvang je informatie over de verzamel/vertrekplaats.

Meer informatie en het inschrijfformulier kunt u vinden op de website van IVN Mark & Donge onder Activiteiten.

29 juni 2025

06:48

Oosterhout

Rembrandtlaan 63, 4907 NM

Profielfoto van VisitBrabant en partners
Mogelijk gemaakt door
VisitBrabant en partners