Ontdek

Het Duits Lijntje als ecologische verbindingszone

Gidsen Ger van den Oetelaar en Dirk Eijkemans van Natuurwerkgroep Liempde nemen je om 10.30 uur mee in de geschiedenis en laten je de huidige ecologische waarde van het oude spoortraject zien.

Vogels, reptielen en meer…
Het spoortraject kruist de Dommel met een ijzeren brug. Op deze plek zie je beversporen en scheert de ijsvogel vlak over het water. Even verderop, vanaf het voormalige station Liempde en café Het Groene Woud, gaat het lijntje op in de natuur. De spoordijk is een hoog en droog element tussen de natte gronden van de Geelders. Hier kunnen levendbarende hagedis en hazelworm zich opwarmen. Dassen graven hun burcht in het talud. De gidsen hebben oog (en oor!) voor de vele vogels. Het kaarsrechte traject nodigt misschien uit om stevig door te wandelen, maar door hier te vertragen, zie je zoveel meer!

Start bij het Groot Duijfhuis
De excursie start om 10.30 uur bij infopunt het Groot Duijfhuis, aan de Hoevedreef 2 in Liempde. De excursie duurt ongeveer 2 uur. Deelname is gratis en aanmelden is niet nodig.

Ook als je niet deelneemt aan de excursie, is een bezoek aan het Groot Duijfhuis mogelijk. Het infopunt is geopend tot 16.00 uur. Bezoekers komen er meer te weten over de natuur en historie van het Dommeldal. Bij het ensemble hoort ook een eeuwenoude Vlaamse schuur, een kippenkooi en een boomgaard rond de mooie duiventoren. Kinderen kunnen het Duivenpad volgen.

28 juni 2026

05:42

Liempde

Hoevedreef 2

Profielfoto van VisitBrabant en partners
Mogelijk gemaakt door
VisitBrabant en partners