Onherkenbaar: Annelies Stoop als herboren en klaar voor mega-optredenWie aan De Stoopjes denkt, denkt aan De Achtbaan, het nummer waarmee het feestduo uit Geldrop in 2011 een megahit scoorde. Waar De Stoopjes zijn, is het feest. Maar die feestvreugde stond even op het spel. Annelies kampte met morbide obesitas, hierdoor kwam haar gezondheid in gevaar. "Het roer moest om", vertelt haar man Harold.
Jumbo klimt uit 'serieuze crisis': klanten komen terug en omzet stijgtDe Veghelse supermarktketen Jumbo kijkt terug op een positieve eerste helft van het jaar. De omzet van het concern is gestegen, naar eigen zeggen dankzij een nieuwe strategie. Vorig jaar zei Jumbo nog flink last te hebben van het verbod op tabaksverkoop dat op 1 juli 2024 was ingegaan, waardoor de omzet over heel 2024 lager uitviel.
Jumbo klimt uit 'serieuze crisis': klanten komen terug en omzet stijgt17 uur geledenDe Veghelse supermarktketen Jumbo kijkt terug op een positieve eerste helft van het jaar. De omzet van het concern is gestegen, naar eigen zeggen dankzij een nieuwe strategie. Vorig jaar zei Jumbo nog flink last te hebben van het verbod op tabaksverkoop dat op 1 juli 2024 was ingegaan, waardoor de omzet over heel 2024 lager uitviel.
VIDEORestaurant Soenil Bahadoer geopend in eeuwenoud kasteel, zo ziet het eruitwoensdagNa maanden van ontwerpen, verbouwen en de puntjes op de i zetten is sterrenchef Soenil Bahadoer helemaal klaar voor zijn nieuwe culinaire avontuur. Samen met zijn verloofde Annu Bachu heeft hij woensdagavond zijn nieuwe restaurant GEM in het sfeervolle Kasteel van Gemert officieel geopend en dat vindt hij best spannend. "Je laat met de Lindehof een heel succesvol bedrijf achter je, maar ik wil niet stil blijven staan en stoffig worden."
MISDAAD UITGELEGDOud-Jumbobaas moet mogelijk cel in: de ondergang van Frits van EerdwoensdagJarenlang ging het Frits van Eerd voor de wind. Het Jumbo-imperium groeide gestaag en de door de supermarktketen gesponsorde sportteams regen de prijzen aaneen. Tot alles in 2022 als een kaartenhuis in elkaar stortte. Wat nu - bijna drie jaar later - rest is de grote vraag: gaat de gevallen CEO de gevangenis in?
VIDEOEen zwembroek aan en crocs aan de voeten, dit bedrijf heeft geen dresscodewoensdagGeen gedoe over de lengte van je broek of blote voeten met teenslippers bij e-commercebedrijf Toppy in Veghel. In je zwembroek een klant bellen? Geen probleem. Even een duik in het zwembad tijdens werktijd? Kan gewoon. "Wij hebben een beetje schijt aan de kantooretiquette."
VIDEOChaos in Nuenen: verkeer loopt vast door hitteproblemen A270woensdagHet was woensdag aan het einde van de middag een chaos voor verkeer in Nuenen. De A270 van Helmond naar Eindhoven was een tijd lang afgesloten vanwege hitteproblemen op het wegdek. Automobilisten moesten daarom omrijden via Nuenen, waar een lange file ontstond. Twee auto's zijn door de chaos met elkaar in botsing gekomen.
Brand uitgebroken onder zonnepaneel in dak van huiswoensdagOp het dak van een huis in Deurne is woensdagmiddag brand uitgebroken onder een zonnepaneel. De brandweer was druk bezig om de brand onder controle te krijgen. Daarvoor moesten de zonnepanelen worden verwijderd. Hoe brand is ontstaan, is nog niet bekend.
Hou vol, verkoeling is in zicht: 'In paar uur tijd van 37 naar 20 graden'woensdagNa opnieuw een plaknacht is er eindelijk zicht op wat verkoeling. Woensdag wordt het nog tropisch warm, maar aan het eind van de dag slaat het weer helemaal om. "De wind draait, het gaat straks regenen en dan wordt het echt een stuk koeler", belooft Berend van Straaten van Weerplaza.
Een eigen dorp bouwen? Ad weet hoe dat moetwoensdagChiel en zijn zus Ilse uit Brabant kochten in het noorden van Spanje een verlaten gehucht: El Mortorio. Daar bouwen ze aan hun droom: een eigen ecologische woongemeenschap. Maar hoe begin je aan zoiets? Omroep Brabant vroeg het aan iemand die daar flinke ervaring in heeft: Ad Vlems, medeoprichter van Ecodorp Boekel. Zijn advies: “Begin met een klein groepje en maak een duidelijk projectplan.”
VIDEOVrachtwagen vliegt tijdens het rijden in brandwoensdagEen vrachtwagen die op het Jagersveld in Uden reed, is in de nacht van dinsdag op woensdag in vlammen opgegaan.
Drie mensen aangehouden bij demonstratie tegen komst azcdinsdagBij de demonstratie tegen de komst van een jeugd-azc in de binnenstad van Helmond zijn dinsdagavond drie mensen aangehouden. Twee mensen werden gearresteerd voor verboden wapenbezit, een derde demonstrant kon zich niet legitimeren, meldt de politie.
Met deze truc haal je de warmte uit je huisdinsdagHet is dinsdagavond al ietsjes minder warm dan overdag, maar de warmte je huis uit krijgen? Ho maar. Het is in huis nog steeds broeiend warm en een airco in elke ruimte is al lang niet meer de oplossing. Maar wat dan wel?
Brand bij kassenbouwbedrijf in HelmonddinsdagBij een bedrijf aan de Grasbreemd in Helmond is dinsdagavond rond zeven uur brand uitgebroken. Er werd direct opgeschaald naar middelbrand en de brandweer rukte uit met twee wagens, waaronder een hoogwerker.
VIDEOGivano doodgereden door automobilist die te hard reed: werkstraf geëistdinsdagEen stom ongeluk, twee jaar geleden. Een ongeluk, zoals er zovelen (bijna) zijn, maar wel eentje met een dodelijk afloop. De 17-jarige Givano reed in mei 2023 op een elektrische vouwfiets door Helmond en stak ineens over bij de verkeerslichten. Daar kwam hij voor de wielen van de auto van Chris D. uit Helmond. Givano overleed ter plekke.
Brand in elektriciteitshuisje: honderden huizen zonder stroomdinsdagZo'n vijfhonderd huizen in en rond Mariaheide zaten sinds dinsdagmiddag enig tijd zonder stroom. De oorzaak was een brand in een elektriciteitshuisje aan Het Broek in Veghel. Sinds acht uur hebben alle aansluitingen weer elektriciteit, maar voor drie adressen moest een noodaggregaat geregeld worden
Fatale botsing, fietser (84) komt om bij aanrijdingdinsdagEen 84-jarige man uit Nuenen is dinsdagochtend overleden bij een verkeersongeluk in het Friese Makkinga. De fietser botste op een auto.
Partij zwaar vuurwerk zet buurt op stelten: 'Amper contact met eigenaar'dinsdagEen dag na de vondst van een grote partij zwaar vuurwerk in Nuenen zit de schrik er in de buurt nog steeds in. “Een agent zei dat er net zo'n gevaar was als bij de vuurwerkramp in Enschede", zegt een omwonende. Bewoners van tien woningen moesten hun huizen uit voorzorg verlaten door de vondst.
Veteranen wachten al een half jaar op erepenning: 'Mosterd na de maaltijd'dinsdagVeteranen uit de gemeente Maashorst wachten al bijna een half jaar op hun erepenning. De medaille werd in januari door commissaris van de Koning Ina Adema beloofd aan 13.000 Brabantse veteranen, als symbolisch gebaar van respect en dankbaarheid. In Maashorst was hoop dat ze afgelopen zaterdag, op Nederlandse Veteranendag, binnen zouden zijn. Maar de brievenbus bleef leeg.
VIDEOBrand in afzuiginstallatie op dak: brandweer heeft het snel onder controlemaandagIn een afzuiginstallatie op het dak van een bedrijf aan de Hoefkes in Helmond heeft maandagmiddag brand gewoed. De brandweer werd rond kwart voor vier gealarmeerd en had het vuur een uur later onder controle.
VIDEOVuurwerk in bakwagen en zeecontainer gevonden, buurt urenlang ontruimdmaandagAan de Boord in Nuenen is maandag een flinke hoeveelheid illegaal vuurwerk gevonden in een bakwagen en een zeecontainer. De bakwagen en container staan op het erf achter een voormalige boerderij aan deze straat. Bewoners van tien woningen moesten hun huizen uit voorzorg verlaten, maar ze mochten rond negen uur 's avonds weer terug.
VIDEOAuto raakt van de weg en komt in sloot tot stilstandmaandagEen auto is maandagmiddag door nog onbekende oorzaak van de weg geraakt in Deurne. Een vrouw die in de wagen zat, raakte hierbij gewond. Zij is naar een ziekenhuis gebracht. De wagen kwam bij het ongeluk op de Bakelseweg in een sloot tot terecht.
Man valt van scooter en raakt lichtgewondmaandagEen man op een scooter is maandagmiddag lichtgewond geraakt bij een val aan de Langstraat in Deurne. Hij is ter plekke aan zijn verwondingen geholpen door ambulancepersoneel.
VIDEOGewonden bij frontale botsing tussen twee auto'szondagOp de N270 in Helmond zijn zondagochtend twee mensen gewond geraakt bij een frontale botsing tussen twee personenauto's. In totaal zaten er drie mensen in de twee auto's. Twee inzittenden zijn naar het ziekenhuis gebracht.
VIDEOStalen kogeltjes vernielen ramen in woonwijk: ‘Dit is levensgevaarlijk’zondagMeerdere ramen en lichtkoepels in de Deurnese straat Atalanta zijn vernield door stalen kogeltjes. Vermoedelijk zijn de balletjes met een katapult afgeschoten. Het gaat om stalen balletjes met een doorsnee van ongeveer een centimeter. Bewoners maken zich zorgen, zeker nadat deze week een dakraam werd verbrijzeld. "Ze gaan dwars door het glas."
VIDEOOuderen met een ijsje in het donker door extreme hitte: 'Gemak houden'zondagDe gordijnen, deuren en ramen bij het verzorgingstehuis SamenThuis in Deurne zijn zondagochtend potdicht terwijl de airco en ventilatoren overuren draaien. De hoogbejaarde bewoners zijn een kwetsbare groep tijdens de extreme hitte die ook de komende dagen nog aanhoudt. Een hitteprotocol in het verzorgingstehuis moet voorkomen dat de ouderen bezwijken onder de hitte. "We zorgen extra goed voor de bewoners en voor onszelf", zegt verpleegkundige Monique Dankers.
VOOR ALTIJD IN ONS HARTMario werd nog geen 60, maar heeft voor het dubbele geleefdzondagHij was haar grote liefde. Haar eerste liefde ook. Dus toen Fiona’s man Mario Wijnen op 11 oktober 2020 op 58-jarige leeftijd overleed aan longkanker was het verdriet enorm. Maar een paar jaar geleden gebeurde er iets moois. Er kwam een nieuwe liefde in haar leven. Bart. En het fijne is dat Mario hoopte dat dat zou gebeuren.
VIDEOScooterrijdster gewond na botsing met autozaterdagEen scooterrijdster is zaterdag in Helmond tegen een auto gebotst. Dat gebeurde op de oversteekplaats aan de Burgemeester van Houtlaan. De vrouw werd met haar scooter gelanceerd en viel enkele meters verderop op het asfalt. Ze is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De bestuurster van de auto kwam er met de schrik vanaf.
Stalen balletjes op huizen afgeschoten, politie zoekt dader met katapultzaterdagEen aantal huizen aan de Atalanta in Deurne is flink beschadigd geraakt, omdat er stalen balletjes op zijn afgeschoten. De politie denkt dat iemand dat met een katapult heeft gedaan. Van de dader ontbreekt nog ieder spoor.