HEAD Swimming wereldwijd van start vanuit Oosterhout
De Oostenrijkse sportproducent HEAD opent in het nieuwe jaar een vestiging in Oosterhout. Daar gaat het bedrijf zich toeleggen op het maken en verkopen van zwemproducten. Het is de bedoeling dat vanuit Oosterhout de hele wereld wordt veroverd.
HEAD is wereldwijd al een grote speler in het tennis en wintersport. Zo werden in 2009 negen miljoen tennisrackets en 23 miljoen tennisballen verkocht. Die grootte wil het bedrijf ook in de zwemsport bereiken. Dat gebeurt dus vanuit Oosterhout, waar de nieuwe producten worden gemaakt en ook het hoofdkantoor komt.
Opgetogen zwemmers
Recent lanceerde HEAD zijn zwemdivisie in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion in Eindhoven. Een aantal zwemmers mocht als eerste ter wereld de nieuwe producten uitproberen en direct commentaar leveren. Ze reageerden opgetogen dat het merk ze bij de introductie betrok, in plaats van alleen wetenschappers bij de productontwikkeling te betrekken.
Expertise van Mares
HEAD gaat bij de ontwikkeling van HEAD Swimming gebruikmaken van de expertise van het Oosterhoutse bedrijf Mares, dat deels eigendom is van HEAD. Mares is wereldwijd de grootste speler als het gaat om de productie van duikpakken.
Eigenaar Aad van der Meulen van Mares Benelux in Oosterhout is overtuigd dat het nieuwe zwemmerk een vuist kan maken tegen de gevestigde namen als Speedo en Arena. "Wij voegen echt iets toe aan die markt."
Ook nieuwe zwemcompetitie
Behalve dat vanuit Oosterhout de wereldwijde lancering van HEAD Swimming in 2012 gaat plaatsvinden, introduceert het bedrijf ook een nieuwe zwemcompetitie voor Nederland. In maart gaan de eerste 'head' tegen 'head' wedstrijden plaatsvinden. Op die manier wil het bedrijf het zwemtalent van Nederland ontdekken.
