Oscarnominatie 'Rundskop' met Frank Lammers

24 januari 2012 om 16:19 • Aangepast 23 september om 01:33
De Belgische film Rundskop met acteur Frank Lammers uit Mierlo is dinsdag genomineerd voor een Oscar in de categorie beste niet-Engelstalige film. Rundskop speelt zich af in de wereld van rundveeboeren in Belgisch Limburg.
Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Het verhaal draait niet alleen om de hormonenmaffia, maar ook om het jeugdtrauma van veeboer Jacky Vanmarsenille, een rol van Matthias Schoenaerts. Zijn bijnaam is Rundskop. Lammers speelt in de film een Limburgse veearts. "Ik lever de hormonen aan de hoofdpersoon en ben tevens een soort van vriend."
'Langzaam maar zeker de wereld veroverd'
Producent Reinout Oerlemans van Eyeworks noemde het dinsdag 'waanzinnig om te zien hoe de film langzaam maar zeker de wereld heeft veroverd en nu in de hoogste eredivisie is beland'. "We gaan zo meteen heel veel flessen champagne open trekken.'' Oerlemans 'sluit zeker niet uit' dat hij zelf als producent in Hollywood aanwezig zal zijn als de Oscars worden uitgereikt. "Al is dit in de eerste plaats een verdienste van de Belgische divisie.''
'Met Kate Winslet babbelen is wel leuk'
Lammers gaf tegenover Omroep Brabant eerder ook al aan graag mee te willen naar de Oscaruitreiking. " Een beetje met Kate Winslet babbelen is wel leuk." Zelf denkt Lammers niet dat hij daadwerkelijk naar Los Angeles toe zal gaan voor de uitreiking. 'Daar krijg je meestal te weinig kaarten voor."
Rundskop opnieuw in de bioscoop?
Nu Rundskop veel aandacht krijgt is het misschien wel tijd om de film opnieuw in de bioscoop uit te brengen. Maar weinig mensen hebben de film gezien. "Zonde", aldus Lammers. "Het is gewoon een goede film die iedereen zou moeten zien."





App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.