Ontdek

Schaakgrootmeester Loek van Wely blijft remise spelen in Wijk aan Zee

25 januari 2012 om 08:17 • Aangepast 15 oktober 2025 om 23:38

Loek van Wely heeft ook zijn negende wedstrijd tijdens het Tata Steel-toenrooi in Wijk aan Zee remise gespeeld. De Tilburgse grootmeester deelde dinsdag het punt met de Israëliër Boris Gelfand.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Na negentien zetten concludeerden de twee dat er geen eer meer te behalen viel. Gelfand speelt in mei in Moskou als uitdager om de wereldtitel tegen de Indiër Viswanathan Anand.
Klassement
Van Wely bezet de gedeeld zesde plaats in het algemeen klassement. Daarmee is hij de beste Nederlander. Levon Aronian staat eerste in Wijk aan Zee. De Armeense grootmeester, nummer twee op de wereldranglijst, won dinsdag met wit van de Italiaan Fabiano Caruana en profiteerde volop van een zeldzame nederlaag van zijn rivaal Magnus Carlsen. De Noor ging dinsdag verrassend onderuit tegen Sergej Karjakin.
Anne Haast
Anne Haast uit Dongen boekte dinsdag een zege in grootmeestergroep C. Haast klopte de Indische Sahaj Grover. Haast stijgt door haar zege naar de elfde plaats op de ranglijst. Grover zakt door de nederlaag tegen de jonge Dongense uit de top van het klassement.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.