Advertentie
Dertien patiënten mogelijk besmet met norovirus in Catharina Ziekenhuis Eindhoven
29 januari 2012 om 16:14
Bij dertien patiënten van het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven bestaat er verdenking dat ze het norovirus hebben opgelopen. Een woordvoerder van het ziekenhuis zei zondag dat een deel van hen ook wel daadwerkelijk besmet zal zijn. Dat wordt nu onderzocht.
Het norovirus veroorzaakt een hevige buikgriep en is zeer besmettelijk. Daarom is er een opnamestop voor de afdeling inwendige geneeskunde, zodat er geen nieuwe besmettingen kunnen worden veroorzaakt. Ook worden de patiënten op de afdeling niet verplaatst.
Geen medicijn
Mensen die ziek worden, zijn meestal na twee dagen weer op de been. Er is geen medicijn tegen het norovirus.
Ook andere ziekenhuizen
Volgens de zegsman van het Catharinaziekenhuis zijn er ook in andere ziekenhuizen in Zuidoost-Brabant besmettingen met het norovirus.
Vrijdag ontdekt
Het virus werd vrijdag ontdekt. Als er na 48 uur geen nieuwe besmettingen worden ontdekt, dan wordt de opnamestop maandag opgeheven.
Advertentie
Advertentie