New York Times enthousiast over Woeste Hoogten van Artemis
Artemis speelt 'Wuthering Heights' in The New Victory Theater in het centrum van Manhattan en vlakbij Broadway, het hartje van het theaterdisctrict. 'The New Vic' brengt Zoem, een festival met Nederlands jeugdtheater, gevuld met voorstellingen die door het New Yorks theater zelf zijn uitgezocht.
'Woeste Hoogten' - naar de roman van Emily Brönte - is ook in Nederland een succesvoorstelling voor Artemis. Speciaal voor Amerika hebben de acteurs een Engelstalige versie ingestudeerd, een taalcoach heeft ze geleerd zo Brits mogelijk te spreken.
Aangepast
Bij de bewerking is de voorstelling een beetje aangepast. In de Amerikaanse theaters mag er bijvoorbeeld absoluut niet worden gerookt. Maar 'Wuthering Heights' bleef net als 'Woeste Hoogten' bijna twee uur lang en dat is voor Amerikaans jeugdtheater behoorlijk lang.
Toch lijken de Amerikanen de voorstelling in hun hart te hebben gesloten. "Deze voorsteling verdient een veel groter publiek," schrijft de New York Times in een lovende recensie, "Artemis kom alsjeblieft terug!"
Extremely talented
Een blog van ’Woman Around Town’ noemt Artemis 'extremely talented' (uiterst getalenteerd) en gaat daarna door met loftuitingen voor elke acteur en actrice in de voorstelling.
Dinsdag (New Yorkse tijd) wordt 'Wuthering Heights' voor het laatst gespeeld op Broadway.