Advertentie
IJsmeester Kruisland positief over schaatsbaan Kruisbeek
31 januari 2012 om 14:36 • Aangepast
2 oktober 2025 om 15:43
De vorst is in het land. IJsmeester Christ Schillemans in Kruisland is er enorm blij mee. Een paar weken geleden dacht hij dat er dit jaar niet meer geschaatst kon worden op ijsbaan Kruisbeek. Maar nu is hij weer positief.
Eindelijk ijs
"Misschien gaat de ijsbaan dit weekend al open", zegt hij met een glunderd gezicht. Er is half november twintig centimeter water op een weiland gespoten aan de Kruislandsedijk tussen Kruisland en Steenbergen. Nu de vorst zijn intrede doet, vormt het eindelijk een ijslaag.
IJs moet groeien
"Het moet nog wel flink door blijven vriezen, zo'n graad of acht in de nacht. Dan groeit het ijs een centimeter per nacht", vertelt Schillemans. Het ijs moet zes centimeter dik zijn voor erop geschaatst kan worden.
Eerder nog ging de ijsmeester er vanuit dat niet goed zou komen. "We hebben een winter die maar geen winter wil worden", zei hij toen.
Advertentie
Advertentie
