Ontdek

Willy van de Wiel en Benito van de Pas naar finaledag Dutch open

4 februari 2012 om 22:36 • Aangepast 26 september 2025 om 10:42

Willy van de Wiel heeft zich geplaatst voor de finaledag van het Dutch open darts in Veldhoven. De Rijenaar won, na een vrijloting in de eerste ronde, zijn eerste vier wedstrijden. Alleen tegen Stian Lyngfelt had hij het lastig, maar hij won dat duel toch, met 3-2.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Met het bereiken van de finaledag in het enkelspel herstelt Van de Wiel zich van zijn teleurstellende koppeltoernooi. Daarin werd hij vrijdag, samen met Joey ten Berghe, al in de eerste ronde uitgeschakeld. Dat was verrassend omdat Van de Wiel en Ten Berghe tot de beste dartskoppels van Nederland behoren.

Ook Benito van de Pas knokte zich door de eerste vijf rondes. De jonge Tilburger was net als Van de Wiel de eerste ronde vrijgeloot. Zijn vier duels daarna won hij allemaal met overtuigend 3-0 of 3-1. Ook grote namen zoals Martin Adams, Darryl Fitton en Tony O'Shea plaatsten zich bij de laatste 128 deelnemers.
Opmerkelijk
Grote verrassing in het enkelspel zaterdag was de uitschakeling van Lakesidewinnaar Christian Kist. Kist kwam niet verder dan de laatste 256. Hij verloor met 3-2 van Perry Noordermeer uit Alphen aan den Rijn. Ook in het vrouwentoernooi gebeurde iets opmerkelijks. Daar werd veelvoudig wereldkampioene Trina Gulliver uitgeschakeld door de Nederlandse Floortje van Zanten.
Finale live op internet
Omroep Brabant zendt de finale van het Dutch open darts live uit op internet, vanaf vijf uur 's middags.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.