Bossche kroegbazen zingen voor goed doel tijdens carnaval
Vier carnavalsverenigingen en vijf kroegbazen zamelen carnavalszaterdag geld in voor een goed doel. De clubs gaan het met aanwezige publiek langs de vijf cafés. De café-eigenaren zingen samen met de carnavalsclubs twee Oeteldonkse liedjes.
Voorafgaand aan de kroegentocht genaamd 'Zoas ut nôôit klonk…De Kroegbaos zingt Oeteldonk' worden boekjes met de tekst van de te zingen liedjes verkocht voor tien euro per stuk. De opbrengst gaat naar Stichting Veur Mekaor. De stichting plaatst op carnavalsmaandag tijdens de Grote Oeteldonkse Optocht een verwarmde tribune voor rolstoelgebruikers langs de route. Hier worden de vaak wat oudere Oeteldonkers met hun verzorgers verwend en voorzien van hapjes en drankjes.
De muzikale kroegentocht begint om twaalf uur 's middags in Stadsherberg 't Pumpke aan de Parade. De muziek wordt gespeeld door de carnavalsverenigingen Tusseneusenlippe, Gère Weg, St.Ofnest en Veni Vidi Vici. Het gezelschap trekt langs de cafés De Graven van Leuven, Feestcafé Lalalaa, Plaats Royaal en Loenz.
